Eilen testasin kunnolla . Alkoi mieletön yskä ja henki vinkumaan jopa yölläkin . Ehkä tuo on ollut syynä että minulla ei astmatutkimuksessa löytynyt syytä oireiluuni
Onko tuo kaura allergia yleistä ?
6
823
Vastaukset
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18231543
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Minulla on on ollut samanlaisia oireita ja astmaa ei löytynyt minultakaan! Lisäksi olen käyttänyt monta tuhatta euroa kaiken maailman verikokeisiin ja tutkimuksiin, mutta mitään ei ole löytynyt.. olen aina syönyt aamulla kaurapuuroa, voisikohan syy olla kaura tosiaan? Luulin, että tämä johtuisi ruisleivästä ja vaihdoin sen kauraleipään, jolloin oireet ovat ehkä pahentuneet. Pitääpä kokeilla kauratonta ruokavalioa seuraavaksi. Kiitos sinulle ap!
- Anonyymi
Kauramaito onkin epäterveellistä.
- Anonyymi
Kaura on viljalaji. Sen jyvät ovat akanapeitteiset. Ne akanat pitää poistaa ennen jyvien syöntiä.
Eläimet kuten pikku linnut osaavat ne poistaa tehokkaasti muutamalla nokan iskulla. - Anonyymi
Kauralle allergisia löytyy. Outoa, kun on ainoa suomalainen vilja jota moni keliaakikko voi syödä.
- Anonyymi
Harmi että kunnon ruisleipiä on kaupoista vaikea nykyään löytää .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27410228IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3297302Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851953Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1191679Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61511Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751339- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762