Vertaa valtiontaloutta kotitalouteen :-D
Eipä ihme miksi ei ole koskaan saanut mitään aikaiseksikaan, koska on noin tyhmä.
Eipä ihme miksi ei ole koskaan saanut mitään aikaiseksikaan, koska on noin tyhmä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tupakkasivari on pihalla kuin tamppooni homosebin persiistä.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Urpilainen on. Tunteisiin vetoavaa köyhät ja rikkaat-erottelu. Mikä on rikkauden raja, mikä on köyhyyden raja. Jos yritys tekee voittoa se voi olla varattu investointeihin eikä omistaja välttämättä kieri rahassa. Köyhän toimeentulo on turvattu joka tapauksessa. Ei kiistellä toimeentulosta, vaan hyvinvointikulutuksen jakaantumisesta.
2010-luvulla laskettiin yritysten maksamaa yhteisöveroa sillä perusteella, että ne alkaisivat investoimaan. No mitä tapahtui? Saatiinkin ennätysosingot omistajille, muttei lainkaan investointeja. Nollatalouskasvun vuosikymmen.
Yritysverot pitää moninkertaistaa ja samalla lakkauttaa haitalliset yritystuet. Vain sillä tavalla saadaan oikeat yritykset pärjäämään elinkelvottomien sijasta.
Totta.
Samaa mieltä! Ruoka saadaan Puolasta, muut tarvittavat Ruotsista, sähkö Norjasta… Täällä ei kannata tehdä muuta kuin lumitöitä.
Valtiontalouden ohjailu ei presidentin tehtäviin.
Halla-aho ei ole presidentti.