Kommunistinen Yle: Jussi Halla-aho on inhokkimme!!

Näin Yle klo 18.00 uutisissa.
Vieläkö joku suomalainen kehtaa arvostella Venäjää 🤪🤪
5131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eikö Venäjän mediaa pidetä laadukkaana Suomeen verrattuna.

Äänestä

Totuuden voi aina sanoa.

Äänestä

Yleä ja sen hallintoneuvostoa johtaa kokoomus yhdessä persujen kanssa, joilla on yhdessä siellä enemmistö.

Äänestä

Kalma-aho nyt sattuu olemaan suomalaisten ykkösinhokki presidentiksi, kuten selvisi jo aikaisemmin Maaseudun Tulevaisuuden teettämässä kyselyssä. Tuskin on Ylen vika jos se kertoo saman totuuden uudelleen.

"Jussi Halla-aho (ps.) on suomalaisten inhokkiehdokas seuraavaksi tasavallan presidentiksi. Tämä selviää Maaseudun Tulevaisuuden teettämästä kyselystä"

https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/084f035b-dbd2-4aea-a0ca-6a9c470df688

Äänestä

Inhottavampi kyllä on kuitenkin eräs ruskeanreijän ritari.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin Yle klo 18.00 uutisissa.
Vieläkö joku suomalainen kehtaa arvostella Venäjää 🤪🤪

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu