On tämä hallitus saanut aikaan! Eikä niitä luvattua 100 000 uutta työpaikkaa ole ilmestynyt mihinkään! Miten se nyt oikein menikään Orpo?
135 000 uutta työtöntä
Anonyymi-ap
13127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vasta alkua, kun tämä hallitus lopettaa meillä on 500 000 työllistä vähemmän kuin hallituksen aloittaessa
Plus että valtion velka alkaa kakkosella. Purra ottaa velkaa ennätysmäärän rahoittaakseen varakkaiden touhuja.
Muistatteko vielä, että Purra palautti ensitöikseen yrityksille näiden maksamia työttömyysvakuutusmaksuja. Pallansaajille niitä ei voitu maksaa. Tällaiselle hölmölle tavikselle tulee mieleen työttömyyden kasvua miettiessä, että eikö ne rahat olisi nyt tarpeen valtion kassassa.
Toinen ihmetyksen aihe on sairausvakuutusmaksu. Sen voisi ottaa pois, kun kerran sairaanhoitopalveluita ajetaan alas
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Juu, uusia työttömiä tulee joka viikko ennätystahtia. YT:t menossa joka toisessa yrityksessä.
No mutta tulihan persuille 3 c/tölkki halvempaa kaljaa. Kyllä sen pitäis riittää.
Sillä ja bensan alella saatiin huijattua nuorten ääniä.
Sannan tunarointi tuottaa tulosta. Esim. Yel "uudistuksen" takia työttömiä tuli lisää.
Kirottu ämmä joka joutuu edesvastuuseen tekosistaan.
On helppo tän hallituksen syyttää edellistä jonka oli pakko tehdä sote..ja nyt painaa itse kaasu pohjaan nauraen
Hallitus sahaa oksaa molemmista päistä. Lopulta vain humahtaa, kun rotkoon romahtaa. Sitten imf myy loput.
https://www.ts.fi/uutiset/6223994
Siis yhdeltä kassalta järisyttävä määrä työttömyyskorvaushakemuksia, tammikuussa ja kun lisätään oikeiden ammattiliittojen kassat, niin työttömyys on tammikussa räjäntänyt käsiin.
https://tem.fi/-/tyottomia-tyonhakijoita-joulukuussa-297-600
Ettäkö kokoomus ja persut saa haalittua kokoon 100 000 uutta työpaikkaa?
Miksi aina tuo sama 100 000 työpaikkaa? Jokainen hallitus lupaa aina tuon saman määrän!
Lomautus on joka viikko, potkupäivä keskiviikko.
Koska osuu sinun kohdallesi?
Aika pian Orpon hallitus tuhosi vasemmistohallituksen hyvän työn ja työllisten määrän.