https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/6941d504-dcc4-49c3-bcc2-2d30024a7573
Kaikki voi mennä perseelleen, kuten persuille käy nyt pressan vaaleissa. Hakekaa nyt juhlaviinat ja kepoanat ja alkakaa juhlia persut jo tänään...huomenna ei tarvii edes vaivautua äänestyspaikalle. Öyhötätte vaan kuin Trump!!
Kaikki voi mennä perseelleen, kuten persuille käy nyt pressan vaaleissa. Hakekaa nyt juhlaviinat ja kepoanat ja alkakaa juhlia persut jo tänään...huomenna ei tarvii edes vaivautua äänestyspaikalle. Öyhötätte vaan kuin Trump!!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tiesithän, että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet yli 100 000 000 ihmistä. Persut 0.
Diktaattorit ovat murhanneet ja totalitaariset valtiot. Poliittisen vasemmiston kanssa ei mitään yhteistä, mutta vallanhalun ja oman edun kanssa kyllä
Suomen sisällissota vaati arviolta 38 000 ihmisen hengen. Heistä kolmannes kaatui, kolmannes teloitettiin tai murhattiin ja loput kuolivat punavankileireillä sairauksiin, nälkään ja väkivaltaan kesän ja syksyn 1918 aikana. Sodan uhreista 85 prosenttia oli punaisia.Sotaorpoja oli yli 14 000.
Tämän suomalaiset vasemmistolaiset ovat tehneet. Melkein joka suvusta joku, joka lähti punaisten pupleele, kuoli taistelussa tai vankileirilä tai teloitettiin. Eipä noilla torpparien pojilla sota-osaamista ollut
Persu on vasta 2000-luvulla keksitty nimi. Ette ole vielä ehtineet, mutta perinteitä ja halua löytyy kansanmurhiin. A Hitler oli varmaan eka persu? Tai no ei.
Trump on vaan tavallinen aivokääpiö , mut hän ei ole natsi niinku Persut on .
Juurihan Vas. Paavo Arhinmäki , 5 v. , sai sakot maalattuaan graffiteja .
Rikollisia kaikki vasurit , Marinkin söi ja asui veromaksajien piikkiin oikeudetta pääministerin virka -asunnossa , lopuksi häpäisi koko pääministeri- instituution ryyppäämisellään puliremminsä kanssa , ai niin , hänhän oli demari , normi touhua heiltäkin .
Aika mitättömiä juttuja verrattuna persujen ja trumpin sekoiluihin. Siinä on kyllä sellaiset hengenheimolaiset että harvoin näkee. Idioluutio on edennyt pitkälle kun tuollaiset on saaneet valtaa.
Marinin aamupalat. Ulkonäöstä päätellen keliaakikko ei paljon syönyt, toki kalliimpaa dieettikasvisruokaa.
Maksoihan hän niistä takautuvasti verot. Ei peritty Kataisilta tai Lipposilta. Ja heillä oli vielä oma taloudenhoitaja, joka tilasi ja tarjoili ruuat. Mitäs nooista. Orpo kärsii Marinin mollaamisesta. Nyt pitää maksaa. Onkohan kukaan ehdottanut Putinille verojen maksamista ruuistaan?
Maksoiko Kekkonen aterioistaan verot? Ihan mielenkiinnosta kysyn?
Söikö kaikki pihvinsä veromaksjien laskuun?
Maksoiko Suomi Mannerheimin henkilökohtaisen palvelijan palkan?
Entäs ruuan? Marskin aterioinnit Tornissa ja vorschmackit?