Ei ikinä eihä ruipelo osaa edes katsoa silmiin kun hän puhuu
Nieleskelevä klonkku presidentiksi
Anonyymi-ap
100510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 100
Vanhimmat
Puhutko nyt siitä muinaiskirkkoslaavin valetohtorista?
🤣🤣🤣🤣🤣
Jussi on kaikesta huolimatta maltillisin presidenttiehdokas noiden kahden himomamuttajan sijaan.
🤮🤮🤮🤮🤮
10 on pätevin
Kihihiii ❤️❤️❤️❤️
Hallalaho on ateisti, sivari, avionrikkoja, umpirasisti ja äärioikeistolainen fasisti, sekä holokaustin kieltävä antisemitisti, jolla on kaksi korkeimman oikeuden rikostuomiota. Kaikin puolin täysin kelvoton nilkki presidentiksi, huonoin tarjolla olevista.
Ateismi on Halla-ahon paras ominaisuus. On ihan normaalia, ettei aikuinen usko taikaolentoihin.
Muutoin olen kanssasi samaa mieltä.
Kävelevä katastrofi.
Hallalaholla on kyllä ulkoinen ja sisäinen olemus hyvin tasapainossa. Näyttää roistolta ja luihulta nilkiltä ja puheiden perusteella on juuri sellainen.
Näin 👍
Ja aamulla nänniesi pihat puhuvat ääniä jolle puheet eivät riitä sen jälkeen kun olin jo unohtanut sinut viimeksi!
Totta, hyvä huomio! 🤣
Klonkkuko? Totta 🤮🤮🤮
Klup ..... klonk....🤣🤣🤣🤣
Halla-Aho ajattelee kuten valtaosa Suomalaisista. Ei haaveile vaan puhuu totta.
Sitten on kaikenlaisia hinttejä ja muita ja heillä on sitten myös faneja tässä maailmassa.
Kyllä Jussi on paras presidentti, rauhallinen ja upea ihminen. Suomen maine maahanmuuton edelläkävijä maana saisi kannatusta joka puolella ja rajat suljettaisiin kokonaan eurooppaan Halla-Ahon upealla esimerkillä: Suomi Suomalaisille🤩
Näkee jo palstan vasuri- ja pietarintrollien paniikista kuinka suosittu Halla-Aho on, punikkien tärinä tuntuu tänne asti.
Persut ovat syyllistyneet palkansaajapetokseen
Persupaskan takia satojatuhansia on lakossa Helmikuussa se on faktaa
Sepä, siksi Ääni hälle😇
"Suomen maine maahanmuuton edelläkävijä maana saisi kannatusta joka puolella ja rajat suljettaisiin kokonaan Eurooppaan"
Jollei tuota tehdä, saaria tekee HELPOSTI Suomestakin Londonistanin. Kyllä, tulevaisuus on patriotismin. Globalisaation aikakausi päättyi JO.
Ei riitä rahat kuin parinpäivän lakkoiluun.ja taas töihin.iloisinmielin vaikka presidentin vaalit on hävitty 6-0 eduskuntavaalit hävitty 6-0
Jep.
Älä unta nää palstaporvari.
Kyllä.
Sossunelätti persua lakko ei kyllä koske, siksi palstalouskutus
Olet stubbista ihan oikeassa, vai pekkaako tarkoitit?
Persuilla takinkäännön maailmanennätys!
Kusetuksen maksaa loppupelissä kusettajat.
Riikka Purra, Näin se meiltä käy
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Faktaa.
Kuovi ei sovi presidentiksi
Halla-ahon näytöt ulkopolitiikassa on siinä, kun vei perussuomalaiset euroopan parlamentissa samaan ryhmään venäjämielisten k
Mikä minua kiinnostanut on se, miten suhtautuu (tuleviin) Suomen kansakunnan tuhoamisorientoituneisiin vastustajiimme; joita ovat tasan nämä;
saaria
ven
wef
kinuskit
hulluaho meni ukrolaan huomauttaakseen/havainnoillistaakseen, et ven on syvältä, vaikka siellä voittaisikin (- kuten tulee tapahtumaankin).
Ko. toimensa käy minulle.
lopun handlaamme kyllä, jos olisi muka ko. pressanamme
Totta.
Ihan sama mitä jossain eu:ssa persut tekee.sielä ei homosuomen edustajilla ole mitään merkitystä.naurettava laitos muutenkin.parlamentissä mitään päätetä.komissiossa päätetään,eikä sinne suomalainen pääse.
naurettava laitos muutenkin.parlamentissä mitään päätetä.komissiossa päätetään,eikä sinne suomalainen pääse..
bingo
DIKTATUURI = Eurostoliitto
SUOMEN KANSA ÄÄNESTÄÄ SUOMEN PRESIDENTIT, joten muut hiljaa!
Öyhö persu jää rannalle ruikuttamaan 👍👍👍👍👍
Totta kaj jää. Ei kai kukaan muu kuin harhaisessa kuplassa oleva voi uskoa Paska-ahon menevän jatkoon.
🤣🤣🤣🤣
Jep.
Niin ala-arvoosta ja sivistymätöntä käytöstä täällä , et meempä Äänestää Persujen ehdokasta.Suomi Sivystyneemmäksi ja Turvalliseksi Suomalaisille!☺
Öyh öyh öyh öyh öyh öyh...
"Suomi Sivystyneemmäksi ja Turvalliseksi Suomalaisille!"
Niin katsopa sitä häkkästä. Sivistystynyt on. TurvallisuudenTUNTEEN osaa VARMASTI erkaannuttaa REAALIturvallisuudesta - ja on mahdollisesti jopa suomalainenkin?
Tai jossei ole, niin sydämensä ainakin, juttujensa perusteella - toivon mukaan ainakin - on.
Olen pahoillani siitä, kuinka villintyneeksi Suome on johdettu. Totisesti sauli on tehnyt Suomesta 12ssa omannäköisensä.
Kaunistahan saulissa on ollut aikojen saatossa se Jenninsä. Henkeäsalpaavan upea yksilö. Onkohan maailmassa noita ns. Jennejä kuinkakohan monta.. onko kymmentäkään? Viisi?
Aito Kuningatar.
Onnekas ollut saulikin suhteeseensa, vaikkakin kaikissahan suhteissa ala ja ylämäkiä toki on.
No joo.
Hihhulit o ihan sekasin täällä😆😆😆🧟♀️😆
Ite oot sekasin.
Minöökkiiiooon hihhuluita hipsunkeikuin nannannaa! :)
hihhuliii tiivitaaviilaallaapai.
Nannannaa.
Perskarva! :) Letitetty perskarva. Nannannaa! Tilttaus. Error 404 nannaan!
:D
Keskustekussa näkee minkä puolueen kannattajat on heikkotasosia käytökseltään.
Suvakkien pelko ulinan vuoksi mäki annan ääneni .
Kokkelinokka on vielä
Sylettää nämä älykääpiöt, joille ihmisen arvo määrittyy fyysisistä epäolennaisuuksista. Heidän älykkysosamääränsä on tutkitusti idioottien tasolla.
ABSOLUUTTISEN varma asia nuo havaintosi muuten.
Ovat kuin Lumikin kääpiöt; hyppiis - vaahdoten - monet seinille kuka mistäkin trendaavista epäolennaisuuksista nimenomaan, pikkumaisuuttaan väistämättä - ja jatkuvasti - julkituuen.
hip-hiton-hurraa!
Mutta älä hyvä ihminen heitä sylje. Vaan sääli. Koskeivät valit. parempaan tule koskaan yltämään.
Minä rakastin muuten James Horneria ihmisenä. Oli ainut kelle hävisin shakissa :)
Me tarvitaan juuri Jussin kaltainen pressa, joka pauttaa suomen suomalaisille, Sannat, Jutat ja Stubit jakaa suomen rahat kehitysmaihin ja kuskaa sieltä jengiä suomeen eläteiksi..Ja itselleen ottavat tietysti isot siivut yhteisestä potista oman leson elämänsä rahoittamiseen.
Tähän nyt loppu.
Käy
Siis Haavisto presidentiksi... nieleskelevä...
Jussi on isänmaallinen mies. Sillä ei ole mitään merkitystä jos ihminen nielee.
Eräs ukko aiheutti suurta vaaraa kansalle tuomalla maailman vaarallisimman terroristijärjestön edustajia maahan. Sitten hänestä pöljät tekee presidentin. Ei millään mitään väliä.
Kukaan ei tiedä miten nämä naiset ovat kotoutuneet maahan. Ei edes Supo.
En usko että Supokaan tietää sillä tuossa uskonnossa on sallittua valehdella vääräuskoisille jos asia palvelee uskontoa.
Kyllä supokrpt tietää mm. saaria-kuviot; minä oon muistanut saarioistakin (soluinee, aivopesuinee) rääkyä täällä minkä olen vaan jaksanut neljättä vuotta jo naputella.
supokrpissä on järkeviä ihmisiä - enemmän kuin epäjärkeviä - töissä.
ainoo vaan, et Suomi on laittomuuden tilassa jo vuodesta 1995 asti. siinä tuo maallinen ydinongelmamme
Isänmaallisuus on komea asia. Siihen yltää he, jtk altruismiin yltävät. Ja jussihan tosiaan yltää selektiiviseen altruismiin, eikös niin.
Suomi on ollut komea valtiona, maastovesistöinä sekä etenkin - tyrmäävän kaunis - kansana.
Mutteihän minua koskaan uskottu kun koitin noista täällä selittää, että tulee rakastaa päättäjien kansaa enemmän kuin wef-kulttejaan ym halpoja härpäkkeaivopesujaan.
Eivät viitsineet kuulla totuutta. Raha ja aateaivopesunsa oli jumalansa.
Oli mitä oli ollakseen.
Negatiivinenkin huomio on huomiota.
Negatiivinenkin markkinointi on markkinointia.
Tuosta koko ehdokasporukasta Jussilla on ylivoimaisesti intensiivisin katse. Ehkä ihan hyväkin ettei ala sillä säikäytellä poikasia pesästä pihalle.
Avoimesti rasistisella fasistilla ei ole mitään mahdollisuuksia presidentiksi, koska Suomen kansan suuri enemmistö ei sellaisia arvoja kannata.
Ei tarvitse kuin vähäsen lukaista Hallan vanhoja kirjoituksia Suomen Sisun ajoilta ja Scriptasta, niitä hänen puheitaan ja ajatuksiaan joita ei ole koskaan edes puolella sanalla katunut tai pahoitellut, niin joutuu pakostakin toteamaan että täysi rasisti ja fasisti se Jussi on, tyylipuhtaasti. Ei mitään pienintäkään epäilystä siitä.
Minkä täsmälleen saman asian vahvistavat myös ne kaksi korkeimman oikeuden tuomiota. Ei siis mikään ihme että on myös Suomen kansan ykkösinhokki presidentiksi. Eikä ykkösinhokki tasan taatusti tule vaaleja voittamaan.
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/084f035b-dbd2-4aea-a0ca-6a9c470df688
Halla-ahoako tarkoitat
Gulp gulp gulp gulp gulp gulp gulp gulp gulp gulp gulp...
Tänään klonkku putoaa pelistä pois ja persujen paskamyrsky alkaa
Ja niin varmistuvat Suomelle arvokkaita ruskeanreiän-ritareita peräti kaksi kappaletta ylipäälliköiksemme?
Umpihomohaavisto sekä piilovassari bi-seksuelli-stupido..
Ihanaa leijonat, ihanaa?
Persujen paskamyrsky? Heh oletpas höpönassuja. Ei persut paskamyrskyä; koskeivät ole räyhääjistöä. Persut masentuvat, HYLKÄÄVÄT Suomen en masse tasona ja muuttavat 350k+ perhe/sukukuntansa kanssa Suomesta pois ja saavat wef-vassarit sitten - yleisneroina - kaiken suhteen, kohdata ven ILMAN intellektuaalista pääomaa? VAI menikö tuo sittenkin toisteppäi; eli et vassarit löysi kanada-vallat ja persut jäi isänmaallisina PUOLUSTAMAAN Suomea ulkoasanelluilta sekä helvetin vänäjalta.
Hehheh, tyhmiähän me KAIKKI aidostikin olimme.. Pieruprööt.
Minä menen tänään sinne missä kirjoitettaan numero uurnaan ja äänestän puhtaasti vittuillakseni massaidiooteille biseksuelli-ääliöstupidoa presidentiksenne. Kyllä, minä jk en yleensä äänestyspelleily-shown tasolle valu, äänestän debiilistupidosta teille presidenttinne! :)
Hipvitunhurraa! :)))
Tilpehöörit milkywayt sekä wefkakistokratia eläköööööööö! LMFAO
Rajoittunut maailmankuva, rotuopin kannattaja, fasistinen ajattelumaailma, köyhien kyykyttäjä ja holokaustin tunnustamisen vähättelijä, disinformaation levittäjä...persujen presidenttiehdokas, jonka ei missään olosuhteissa ole sooiva koko Symuomen presidenrmrmtikdmsi .
Mutta mitäpäs jos me muut tahdomme SINUN mielestäsi rajoittautuneen maailmankuvan, suomalaisuuden kannattajiksi, köyhien kannustajiksi ylös sosialismimasennuksista innostavien työllistymismahdollisuuksien kautta (verot vuodeksi nolliin 300k työnhakijoille niin työntekijöille kuin antajilla heidän kontekstissaan), historiaa en oletettavasti tunne noin hyvin kuin sinä, ja totuudenpuhujia näiden sukupuolia on muka 3 tai satojakin peräti - reippasti plus 51% kansan pressaksi. Joka kaikissa mutta etenkin sodan ajan suomessa YHDISTÄÄ kansan, koska sillä Jussilla se äly sekä nöyryys sekä maalaisjärjenkäyttä riittää heittämällä STRATEGISIIN valintohin - ja päätöksiin.
Nii-ih.
Mutta muistathan opiskella myös ranskaa ettet ihan turhaan tänne asti lukenut; ranskalaisittain ääntäen:
Sun pierus lemyaa.
Äänestä kymppiä 10
Klonkku ministerinä 0 päivää 🤣🤣🤣🤣
TästäKIN viestini poistettu. Suomi on CEASUSESKULA.
Gramma jussin älyä on enemmän kuin ei yhdeksän grammaa, vaan kilo noiden keskinkertaisuuksien tai heikkolahjaisten kokemuskertymää, jtk loppuosaa TÄYSIN wef-aivopestystä Suomen kansalle tyrkytetyistä kakistrokratia "ehdokkaista" summa summarumina rajoittaa. Miettikää; jussin työkokemus tarjoilijana on kova sana tuossa porukassa, niin äärikakistokraattinen se tosiasiallisesti on. Niin kakistokraattinen, että sotatoimialueita kolunneena mieluummin tervejärkinen sivari ylipäälliköksi kuin kukaan jnk mielestä BIOLOGISIA sukupuolia on muuta kuin kaksi, eivätkä ne loput kymmenet olisikaan MUKA puhdasta mielenvikaisuutta.
Tulevassa sodanajan Suomessa oppimiskyky, jk on älyyn sidottu suoraan, on ylipäällikön jaetulla ykkössijalla oleva tärkein ominaisuus (nöyryys on se toinen), tuon tähden, tästä ylihehkeästä valikoimasta tuo jussi (jnk kanssa minulla on toki joitakin eriäviäkin mielipiteitä, kuten ihmisillä on täysin normaalia ollakin, ellei yhteiskunta ole sairas ja yksimielistä totalitarismia kannattava JO) on AINUT jk ko. intellektuaalisen integriteetin komboon tällä hetkellä ns. yltää.
Ja vielä sellainenkin sivuava yksityiskohta, että kyllä SUOMALAISmiehille edelleen se römpsä maistuu enemmistölle enemmän kuin kullervojen ihmettelyt.
Toisaalta jos tuota nykyTPtä katsoo kansansuosiollisesta näkökulmasta, jossa gallupit ovat somessa aitoja eivätkä maksettuja härpäkkeitä, niin taitaapi olla jo aivan sama kuka siihen tilalleen tulee/tulisi.
Uskokaa tai älkää, mutta ellei Tohtori Jenni Haukiota olisi olemassa / tai jos tilallaan olisi ollut toinen, TOTISESTI tämä maa olisi ydintulipoltettuna ollut aikoja sitten jo.
Se nainen on ollut tämän maan, valtion sekä kansakunnan aito ihmis"suojelusenkeli".
Koskaan ei voi ko. naista tarpeeksi kunnioittaa.
Jotain samaa niissä kieltämättä on. Klonkussa ja jussissa.
sivarin käynyt Halla-ahoko myös Puolustusvoimien ylipäälliköksi . . .
Kyllä. Tuosta porukasta älykäs sivari on parempi kuin 9 tyhmää ja rumaa yhteensä.
Tuo oli wef-tarjonta Suomen kansalle tällä erää.
Olisi siellä intellektuualejakin ollut kuten valomiekkajaana, sekä se omituisenoloinen sveitsihuhtasaari muttei noista kummallekaan tarjonnut "demo"kraattinen 500m vuodessa propaganda yle, eivätkä iltapaskatkaan yhtään MITÄÄN näkyvyyttä.
Saatika miljoonille muille jtk ovat poikkeuksetta parempia kuin tyrkkypyrkyt wef-kakistokraatit.
Hän varmaan nieleskelisi hyvin myös Haaviston ampumat tahnat?
Haaviston kikkelihän teoriassa lähes puhtaampi kuin somaliyhdyskunnan-yleisvessa.
haavistostupidot pusutelkoot siis ihan keskenään, vaan
2, kax, kaksi, kakkonen on ykkönen.
Ja sitten kun joku esittää sen yhtälön, miten äänestämättä vaikutetaan.
Tuen Li Anderssonia 2 presidentiksi, sillä haluan nähdä mitä tapahtuu, kun maassa on äärioikeistolainen hallitus ja vasuri pressa.
Ajatuskin tilanteesta on niin kutkuttava, että pitää varata popparit ja colat kaappiin.
Lisäksi muut ehdokkaat ovat järkyttäviä sotahaukkoja ja terroristivaltio ISISraelin varauksettomia ja fanaattisia tukijoita.
Äänestämättömyys ei ole vaihtoehto, sillä ei saavuteta mitään, päinvastoin.
Maailmaa hallitseva rikollinen korruptioeliitti haluaa suunnitelmissaan poistaa demokratian ja äänestysoikeuden, äänestyshaluttomat tahtomattaan tukevat tätä agendaa.
"Eiväthän ne edes halua äänestää, niin miksi sitten ylläpitää moista tapaa".
Rikollisella korruptioeliitillä on tuhansia tapoja hajottaa ja hallita rahvasta, yksi tapa on manipuloida kansaa pysymään kotona ja pois äänestysuurnilta.
Rikollisen korruptioeliitin kannattajat kyllä menevät äänestämään suosikkejaan, ja näin voittavat.
Jos joku luulee, että äänestämättä jättäminen, ja siitä seuraava alhainen äänestysprosentti saa hallituksen kyyneliin ja muuttamaan käytäntöjä ja poliittista linjaansa, on totaalisesti väärässä.
Ketään ei myöskään kiinnosta äänestyslippuihin piirretyt sydämet ja kirkkoveneet, se on turhaa toimintaa.
Li Andersson 2 on koulutettu, kokenut, asiantunteva, harkitseva, diplomaattinen, yhteistyökykyinen, miellyttävä nuori nainen, jolla on kaikki edellytykset presidenttinä hoitaa suhteita joka ilmansuuntaan.
2, kax, kaksi, kakkonen on ykkönen.
Li on ylikuolleisuuteen johtaneeseen kansanmurhaan syyllistynyt wef-kakistokraatti.
Oliko sinulla muuta?
Nou
Emmekö me kaikki ihmiset nieleskele? 👻
Ja sieltähän se tulikin.
PÄIVÄN PARAS.
Lähes uskomatonta kuinka totta tämä on:
"Herramme ja Vapahtajamme Jeesus puhuu opetuslapsilleen
vuorisaarnassa seuraavasti ( Luuk. 6. )
41. Kuinka näet rikan, joka on veljesi silmässä, mutta et huomaa malkaa omassa silmässäsi?
42. Kuinka saatat sanoa veljellesi: 'Veljeni, annas, minä otan pois rikan, joka on silmässäsi', sinä, joka et näe malkaa omassa silmässäsi? Sinä ulkokullattu, ota ensin malka omasta silmästäsi, sitten sinä näet ottaa pois rikan, joka on veljesi silmässä.
Mutta kuinka on, onko tuo malka siellä omassa silmässä helposti havaittavissa, vai onko sitä ihmisen itsensä edes mahdollistakaan
nähdä omassa silmässään.
Kuinka itsensä ulkokultaama voi yleensäkään nähdä muuta kuin rikat
toisten silmissä?
Ajatuksia?"
Vihervasemmisto ei marssi suomalaisten mummojen puolesta...
https://www.is.fi/asuminen/art-2000010138885.html?fbclid=IwAR30ysj2166UeHPJziKgs0c-5CUn4dpwLWKdRCXPdHSmT75sZDSrjglYKEMhttps://www.is.fi/asuminen/art-2000010138885.html?fbclid=IwAR30ysj2166UeHPJziKgs0c-5CUn4dpwLWKdRCXPdHSmT75sZDSrjglYKEM
Ei v.ttu sä jaksat... 😂😂
Tämä oli aika naseva aloitus. 🤣
Niin oli, napakymppi. Klonkusta ei saa tulla Suomen presidenttiä. Hävetä saisi silmät päästä tuon takia ulkomailla.
Paska aho....ei jatkoon
Klonkku putoaa kohta...rummut pärisevät 🥁🥁🥁🥁🥁
Persuilla takinkäännön maailmanennätys!
Kusetuksen maksaa loppupelissä kusettajat.
Riikka Purra, Näin se meiltä käy
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617 👍👍👍👍
Monta vuotta paska aho on ollut ministerinä?
Fasisti ei sovi presidentiksi
Emme halua öyhöttävää Persu Orbania Suomeen, älkää äänestäkö klonkkua!
Varmaankin Halla-aho on pätevä, mutta sosiaaliset taidot ovat pyöreä nolla. Presidentillä pitää olla sosiaalisia taitoja ainakin nykymaailmassa. Ei sille mitään voi.
Kuka kestäisi kuunnella 6 vuotta Jutan räkäistä naurua?
Eikö se ole sama, kuka suomen junttijengiä huijaa.
Halla paska putosi 🤣🤣🤣🤣🤣🥁
Upeaa Suomalaiset, ette halunneet klonkusta presidenttiä 👍👍👍
Jos Jussi Halla-aho ei pääse toiselle kierrokselle, niin kuka tai mikä näistä vaihtoehdoista on syypää häviöön?
- YLE
- Hesari
- Marin
- Ay-liike
- Kommunistit
- Vihervasemmisto
- Venäjä
https://www.talouselama.fi/uutiset/tasta-puhuu-alexander-stubbkin-vallankumous-40/0c94d0ea-2ce8-3638-8495-bc7e755aa900
Tästä puhuu Alexander Stubbkin: Vallankumous 4.0
Schwabilla on kyky saada lukijansa ja kuulijansa ajattelemaan mahdottomia. Ei ihme, että muun muassa Suomen valtiovarainministeri Alexander Stubb puhuu nyt herkeämättä neljännestä teollisesta vallankumouksesta.
WEF:n Alexander Stubb – Globalistieliitin ’nuori globaali johtaja’ vuosiluokalta 2009
WEF-pääministeri Sanna Marin poistui takavasemmalle suoritettuaan Suomen perustuslaillisuuden lakkautuksen ja kansallisen taloustappamisen. Seuraavaksi presidentiksi ajetaan toista Maailman talousfoorumin (WEF) ’nuoret globaalit johtajat’ -ohjelman kasvattia, Alexander Stubbia.
Klonkku...klup....nieleskelyä....
Ole fasisti joka on haaveillut homojen ampumisella, sotilasjuntasta kadulla, kansanedustajien joutumisella raiskatuksi... Sitten uhriudu kun susta ei oo kamalasti positiivista sanottavaa mediassa.
Juuri näin