Stubb on turvallisuuspoliittinen riski Suomelle

A-studiossa havaittiin jälleen se, miten tuulella käyvä mies Stubb on. Hän mm. sanoi, että ei vastaisi puheluun, jos Putin soittaisi. Miten ihminen voi olla noin pöljä? Kyse voisi olla Suomen turvallisuuden kannalta hyvin tärkeästä asiasta. Haavisto sen sijaan vastaisi.

Samankaltaista asenne-eroa on näkyvissä myös muissa asioissa. Stubb toimii takapuolituntumalla ja mielistelee. Haavisto harkitsee. Valintani on Haavisto. Rauha säilyy paremmin, kun hän on presidentti. Stubb on riski.
40301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 40

Vanhimmat

Stubbilla tulee vähän väliä onnettomia lapsuksia kommenteissaan. Lapa heiluu joka suuntaan. Eihän häneltä näytä löytyvän minkäänlaista selkärankaa. Haavisto alkaa näyttämään todella johdonmukaiselta ja päättäväiseltä Stubbin sirkusesitysten rinnalla.

Äänestä
  • Haavisto on monen asian takinkääntäjä. Ei jatkoon!

    Äänestä

Stubb kehui perussuomalaisia. Sen takia äänestetään häntä eikä Haavistoa.

Äänestä
  • Minä äänestän professori Stubbia. Hänellä on sentään enemmän osaamista, kokemusta ja tietoa kuin ylioppilas Haavistolla.

    Äänestä

  • Kehuminen ei ole merkityksellistä. Harkitsevuus ja ulkopoliittinen osaaminen ratkaisevat. Suomi täytyy pitää turvassa. Haaviston johdolla se tapahtuu varmemmin.

    Äänestä

  • Tottakai kehui. Persut tyhmiä kun vähän mielistelen, ajatteli.......

    Äänestä

  • Stubb makeilee kaikille antaaksen kuvan kuinka "jalo" luonne hänellä on.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Minä äänestän professori Stubbia. Hänellä on sentään enemmän osaamista, kokemusta ja tietoa kuin ylioppilas Haavistolla.

    Kokemusta ja järkeä on enemmän Haavistolla.
    Stubbin "professori" titteli on feikkiä.
    Hän ei ole minkään yliopiston professori, vaan pienen laitoksen.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kehuminen ei ole merkityksellistä. Harkitsevuus ja ulkopoliittinen osaaminen ratkaisevat. Suomi täytyy pitää turvassa. Haaviston johdolla se tapahtuu varmemmin.

    Mites kun Haavistolla ei ole noista kaa kumpaakaan? Lisäksi ei koulutusta eikä armeijaa käytynä....

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Mites kun Haavistolla ei ole noista kaa kumpaakaan? Lisäksi ei koulutusta eikä armeijaa käytynä....

    Niinpä! Haavistolla ei itseasiassa ole mitään meriittiä presidentin tehtäviin!!!
    Ei tuollaisella koulupohjalla ole mitään asiaa maan johtoon! Ylioppilas!!!

    Äänestä

Näitä asioita OLISI kannattanut pohtia, ennenkuin alkaa leikkimään taktisilla äänestyksillä... Nyt on housuissa ja vaihtoehtona enää paskxx vai paskxxxpi. Olli ja Jussi olivat täysin omaa luokkaansa, mutta "riidankylväjät" (SDP, Vihreät ja vasurit) sotkivat TÄMÄNKIN, niinkuin koko Suomen talouden 2019-2023 vaalikaudellaan. Kuka sammuttaa valot?

Äänestä

Purra haukkui Stubbin ja Stubb kehui persut, ota tuosta nyt selvää🤔

Äänestä
  • Tarviikohan tuo toinen vaikkapa Perussuomalaisten ääniä 2-kierroksella... Ei tämä ole mitään ihmeellistä salaliittoteorioita vaativaa, käyttäisit vain järkeäsi.... Ai, mutta eihän Sinulla sellaista ole, olethan äärivasureiden kannattaja?

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Tarviikohan tuo toinen vaikkapa Perussuomalaisten ääniä 2-kierroksella... Ei tämä ole mitään ihmeellistä salaliittoteorioita vaativaa, käyttäisit vain järkeäsi.... Ai, mutta eihän Sinulla sellaista ole, olethan äärivasureiden kannattaja?

    No entäs tuo joka haukkui?

    Äänestä

Siis kumpi menee takapuolituntumalla??

Äänestä

Stubb lipoo kaikkia äänestäjiä. Stubb: "Tunnistan itsessäni demariajattelun"

Äänestä
  • Yksikään persu ei tunnista itsessään demariajattelua 🤬

    Äänestä

Stupido kehuu kaikkia, persujakin. Laskelmoitua ääntenkalastelua
mitäpä muuta.

Äänestä
  • Miten Halla-aholta olisi onnistunut ääntenkalastus sieltä täältä?

    Äänestä

Mutta nythän meillä on ydinase, fak juu ja sori siitä.

Äänestä

Stubb on ylimielinen ja agressiivinen ,vaali tentissä huomasi sen kun hän takoi 10sormea pöytään

Äänestä
  • Kuin Nikita Krutsev.

    Äänestä

Äänestän Haavistoa Suomen presidentiksi!

Äänestä

Haavisto vastaisi Putinin onnittelupuheluun. 

Siis mitä, onko tää mies ihan kartalla, Stubb sanoi välittömästi "että en todellakaan vastaisi, tällaisia puheluita käytettäisiin venäjän propagandaan". 

Haavisto mölisis sinne puhelimeen hymynaamalla yes yes haraschoo kyllä kyllä, ja sitten se leikattais ja liimattais esim. että "pitäisikö Ukrainan antautua ehdoitta", niin sitten Haaviston höpinät soisi ympäri venäjää että "kyllä kyllä hienoa hienoa", 

eikö tää seniili ymmärrä yhtään mitään nykyteknologiasta, että  kaikki sun puheet voidaan saada kuulostamaan ihan miltä tahansa kun se puhelu ja sanat muokataan eri järjestykseen ja ties mitä. 

Täähän on ihan vaarallinen päättävissä elimissä.

Äänestä
  • Höpö höpö.Stubbin valinta voisi johtaa sotaan.

    Äänestä

  • Stubb möläyttelee, mitä sattuu. Kaikki eivät ymmärrä sitä möläyttelyksi, vaan ottavat tosissaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Höpö höpö.Stubbin valinta voisi johtaa sotaan.

    Eipäs kun Haaviston!! Ei tunnistaisi vaaratilannetta kun elää kuplassa jossa kaikki on aina hyvin!!!

    Äänestä

Haavistoa äänestän ilman muuta. Ääni Stubbille on ääni persuille.

Äänestä
  • Voi luoja! Mitä ihmettä ne persut tähänkin asiaan kuuluu??
    Onko sulla ihan kaikki kotona??!!

    Äänestä

WAR

Äänestä

Stubb tosiaan on Kremille mieluisampi, varautukaa kleptokratiaan.

Äänestä
  • Monet Stubbin hyin tunetevat ja hänen kanssaan työskennelleet kertovat, että Stubb on kulissien edessä ihan eri mies kuin kulissin takana. Onko Suomi nyt saamassa ensimmäisen känkkäränkkä-presidentin?

    Äänestä

Aivan samaa mieltä aloittajan kanssa.

Äänestä

Stubb on koulukiusaaja venäjänkielinen sönkkää jä ei lainkaan ole mitään ylipäällikkö ainesta.

Äänestä

Stubbin paineensietokyky on heikko. Se nähtiin erityisesti hänen pääministeriaikanaan. Se on turvallisuuspoliittinen riski.

Äänestä

Suurempi riski se Haavisto on ! Hänet kun valitaan, niin pian täällä on koko Afrikka!!

Äänestä
  • Presidentti ei päätä maahanmuutosta, vaan hallitus. Persujen hallituspolitiikka sen sijaan johtaa laajaan maahanmuuttoon, koska he eivät auta hädänalaisia heidän omassa maassaan. Tavion omapäinen päätös lykätä Suomen rahoitus YK:n järjestöltä on yksi esimerkki tästä.

    Äänestä

Olen Perus-Suomalainen. Äänestän Stubbia, koska hänellä nainen vaimona. Suomi neito tarvitsee presidentiksi miehen kenellä nainen vaimona, mukana matkoilla.

EHDOTTOMASTI STUBB

Äänestä
  • "perussuomalainen" on yhdyssana ja kirjoitetaan pienellä...

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    "perussuomalainen" on yhdyssana ja kirjoitetaan pienellä...

    Helpompaa näin: pee eee är per äs uu su: PER-SU

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

A-studiossa havaittiin jälleen se, miten tuulella käyvä mies Stubb on. Hän mm. sanoi, että ei vastaisi puheluun, jos Putin soittaisi. Miten ihminen voi olla noin pöljä? Kyse voisi olla Suomen turvallisuuden kannalta hyvin tärkeästä asiasta. Haavisto sen sijaan vastaisi.

Samankaltaista asenne-eroa on näkyvissä myös muissa asioissa. Stubb toimii takapuolituntumalla ja mielistelee. Haavisto harkitsee. Valintani on Haavisto. Rauha säilyy paremmin, kun hän on presidentti. Stubb on riski.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu