Huolestuttava piirre maahanmuuttoasioissa

15359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🍒 ­N­­y­­m­f­­o­­m­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18240866

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Suomen toivot.

Äänestä

Äänestä Subido voittoon!
Viherkommareiden taktista äänestystä vastaan!

Äänestä

Maahanmuuton seurausta. Suvaitkaa!

Äänestä
  • ovatko demareiden kissaihmisiä?

    Äänestä

Pitää perustaa uusi puolue työväestölle, sellainen joka ymmärtää kansalaisiaan.

Äänestä

Nuoret ovat heikkoja ja hakevat ryhmästä turvaa, perus biologiaa.

Sitten kun ryhmä alkaa ajaa omaa etuaan muiden kustannuksella ja tekee sitä myös rikollisin aikein on kyse yhteiskunnan sallimuksesta .

yhteiskunta on juurikin niin heikko , kun sen lainsäädäntö .

Äänestä
  • Turvan hakeminen on kuitenkin täysi eri asia, kuin rötöstely, eli manitut omaisuus- ja väkivaltarikokset sekä huumekauppa.

    Äänestä

Moskeijat lietsoo asiaa?
Maher ja moktar?

Äänestä

Molemmat presidenttiehdokkaat haluavat lisää matuja maahamme, toiveissa että tekisivät täällä töitä. Kumma juttu 100 000 työtöntä lisää puolen vuoden sisällä koko maassa. Missä niitä töitä on tarjolla kun ei muka löydy tekijöitä. Konkurssien lisääntyminen, lomautuksen ja irtisanomisien määrä samaan aikaan. Yleensä työttömät miehiä ja maahanänkeejät miehiä, kielitaidottomia ja kouluttamattomia. Saman aikaan lisääntyy velkaantuminen yksityisten ihmisten kuin julkinen talous. Bkt todella alhainen kun vähäistä verotulo jakamassa omat työttömämme ja kahden viime vuoden 200 000 tulleita matuja kaikkien entisten miljoonan tänne tulleiden lisäksi jotka tarvitsevat tukia vuodesta toiseen, Kuukausittain 3000 kk per henkilö, huomioiden näiden tukien tarvitsemat käsittelijöiden välilliset menot .

Äänestä
  • Meillä on jo 200000 holtittomasti lisääntyvää ja tulonsiirroilla elävää kehitysmaamuslimi islampaskaa täällä!
    Voitte hyvin kuvitella mikä tilanne tulee olemaan 20 vuoden päästä…

    Äänestä

Ylen mukaan roadmanius on kulttuuria. Johon kuuluu muotikuteet ja muu neitimäinen pröystäily. Eikä liity maahanmuuttoon. Siitä mistä nuoret työttömät saa rahat pröystäilyyn ei valaistu. Se luetaan muualta tai jopa koetaan itse.

Äänestä

Mutta kun Kersa on niiiden roolimalli ja oikein räppäri, kuten Palinaamakin…

Äänestä

KOTIMAISAAN TOTUTTUA JENKI TOUHUJA VAIN SUOMEEN TULIVAT JATKAMAAN

NOITTEN KOTIMAAT LÄHTÖKOHTAISESTI PELAAVAT VAHVEMMAN OIKEUKSIN

ÄLÄS SUOMALAINEN SORRU NOITTEN TULIJOITTEN JUONIIN

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Moni sortuu jengiytymään
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ea74c13a-4efb-4813-88bd-395c01e14cab

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu