Stubb on USAn ihailija ja ystävä .

Hyvä kun saamme Suomeen lisää USAn vanhaa ja kunniakasta kulttuuria . Arabikulttuuri on aut ja vanha Raamattu myös . Usas on hyviä uusia uskontoja .
2113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suhteiden hoito ja liittolaisuus on eri asia kuin henkilökohtainen ystävyys.

Äänestä

Eikö ihailu ja ystävä tarkoita tämänkaltaisessa yhteydessä samaa kuin perseennuolija?
Lännettyminen on huomattavan paljon pidemmälle vietyä rähmälläänoloa kuin aikoinaan suomettuminen itään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyvä kun saamme Suomeen lisää USAn vanhaa ja kunniakasta kulttuuria . Arabikulttuuri on aut ja vanha Raamattu myös . Usas on hyviä uusia uskontoja .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu