Häkkänen estää reservistä eroamisen!

Pakolla sotimaan näköjään.
Jo on porukkaa nyt Suomen johdossa.
Näiden jäljiltä ei Suomea ole.
2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen puolustamistahdon piti olla ennätyskorkealla, kunnes totuus paljastui. Motivaationtappokirjeessä todettiin ettei ole sodanajan sijoitusta, mutta reservissä pitää vain notkua. Kertausharjoituksia ei ole ollut 30 vuoteen. Torni haluaa syödä ja säästää. Ihan normaalia tornin sekoilua. Mitäköhän maanpuolustuksesta tulisi kun tornin vahvuudesta ei irtoa ketään edes matuja kaitsemaan rajanylityspaikoille? Tornin touhut on aina olleet yhtä älyvapaata sähellystä kuin postilla konsanaan. 1970-luvulla vähäpojat jäivät armeijaan töihin, elleivät päässeet postille. Armeijasta löytyy pahnanpohjimmaiset.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pakolla sotimaan näköjään.
Jo on porukkaa nyt Suomen johdossa.
Näiden jäljiltä ei Suomea ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu