Kiljupöntön desifiointi

Anonyymi-ap

Muistuttaisin vaan kaikkia tovereitani karavaanarikommuunissa että muistakaahan aina kiljuerien välissä desifioida kiljupönttö huolella! SF-Catavanin säännöissäkin tämä mainitaan hyvin selkeästi. Vaikka kuinka on kova jano ja tarvis saada uutta pöhinälientä, niin tätä tärkeää työvaihetta ei sovi laiminlyödä missään nimessä. Jäsenlehdessä oli taannoin hyvät ohjeetkin siihen hommaan. Voi tulla vaikka kiljumyrkytys, jos luistaa hommasta. Kiljumyrkytys on luokiteltu karavaanarien keskuudessa kansantaudiksi jo 60-luvulla.

2

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinä katoaa maaginen kiljun juuri, jos pöntön menee kuuraamaan puhtaaksi. Aina pitää jättää niitä odellisen erän mömjöjä pohjalle, että saa täyteläisemmän maun.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­­y­m­­f­o­­­m­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18247296

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      281
      5295
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      68
      5188
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      4005
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2820
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2407
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2040
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      1990
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1727
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1251
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      154
      1108
    Aihe