Taas asuntosijoitusyhtiön verovapailla osingoilla. TEOLLISUUSLIITOLLE YLI YHDEKSÄN MILJOONAN VEROTTOMAT OSINGOT.
AMMATTILIITOT HERKUTTELEVAT
11
232
Vastaukset
- Anonyymi
Liitot verolle! Eivät ole yleishyödyllisiä! Vaan päinvastoin!
- Anonyymi
Kelpaa siinä kyykyttää veronmaksajia. Hallitus voisi säästötalkoissa laittaa vuokratuotot verotuksen piiriin.
- Anonyymi
Kumma juttu,että ay-liike joka yrittää kaataa hallituksen saa vuokratuotot verottomana. Ei ole ihme että haluavat tukien olevan pilvissä,kun itse kuittaavat tuotot..
- Anonyymi
Osuvasti sanottu.Motiivi taisi selvitä,jos asumistuet laskee,myös liiton tulot pienenevät...
- Anonyymi
Tyhmille kaikki asiat ovat kummallisia.....
https://veropolitiikka.blog/2018/11/11/ay-liikkeen-veromyytit/
- Anonyymi
KOJAMO,SÄÄTIÖT YNM,YNM TUOTOT VEROLLE.
- Anonyymi
Eivät taida jakaa jäsenille.
- Anonyymi
Liitot verolle!
- Anonyymi
👍👍👍👍👍👍
- Anonyymi
Ammattiliitot eivät ole yleishyödyllisiä yhteisöjä. Osingot verolle. Virkamiesten pitää toimia. Viisi vuotta takautuvasti lisävero.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1885153Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813676Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers83413SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt623132SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun363101SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042285Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302142Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762110Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922059