Helluntailainen konkretia

Mitä konkreettisia asioita helluntailaisuudessa tehdään? Auttavatko helluntailaiset toisia ihmisiä?
4140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikä isot pojat ole jo tarpeeksi toitattameet että ulvotaan kuin kiimainen kojootti. Eikä Mooses sitä kiellä.

Äänestä
  • Miten se auttaa ketään, jos ulvoo? Miten helluntailaiset auttavat toisia ihmisiä konkretiassa?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Miten se auttaa ketään, jos ulvoo? Miten helluntailaiset auttavat toisia ihmisiä konkretiassa?

    Uskontojen uhrit ry. voisi tietää helluntailaisten "auttamisesta" enemmänkin . . .

    Äänestä

Ei kai ne kojootit turhaan ulvo.
Hyvin merkityksillinen juttu se on.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä konkreettisia asioita helluntailaisuudessa tehdään? Auttavatko helluntailaiset toisia ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu