Kun nyt hallituksenkin toimesta näyttää olevan muotia puuttua kaikkeen ja kieltää vähän sitä sun tätä, niin ehdotan, että yksinkertaisuuden vuoksi kielletään aivan kaikki. Suomi olisi sen jälkeen varmaan paratiisi paikka elää. Mitä olette mieltä vasemmistosta äärioikeistoon?
Kielletään aivan kaikki!
Anonyymi-ap
17334
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ehdotan, että kiellämme myös kieltämisen.
Ehdottomasti! Sitten toki pitäisi kieltää myös kieltämisen kieltäminen.
Ainakin Hallitus pitää kieltää ja Kokoomus sekä persut.
Kielletään vaalituloksetkin.
Lakkautetaan Kela ja tuet, se olisi kansalaisten todellista tasa-arvoa.
Mutta kielletään myös yrittäminen ja työssä käynti. Tietysti pitää myös kieltää sääntöjen rikkominen, sekä noudattaminen.
Kielletään yritystuet!
Hallitus säätää lait ja eduskunta päättää, se on demokratiaa. Ei teillä punikeilla ole edes veto-oikeutta.
Kielletään hallitus!
Kielletään kaikki hallinto! Jokainen tehköön mitä haluaa.
Joo, loppuu se holhoaminen.
Natsi toimintaa hallitukselta
Kielletään pörssirikollis-äärifasistien laiton veroparatiisihallitus, se riittää aidon demokratian ja oikeusvaltion palauttamiseen, kun nostetaan rikoskanteita kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, kaikista laittomuuksista, joita äärifasisti-pörssirikolliset ovat Suomessa tehneet, alkaen laittomasta ex-ex-äärifasistihallituksesta, AutokratiaUsan ja ÄärifasistiBrittien hyökkäysliittoon pakottamisesta, pörssirikollisten sotarikos-hävittäjä-ym ryöstöjen rahoittamisen kansamme terveyksien ja elämien kustannuksella, ym rötöstelyn aika on loppua.
EROTTAKAA pörssirikollishallitus.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18251440/ennenkin-on-suomessa-porssirikollis-aarifasistien-hallituksia-erotettu
No tuo olisi varmaan jonkinlainen alku, mutta epäilen että muutakin tarvitaan.
Kielletään kaikki, niin Suomikin on Venäjä!
Kielletään valtio.
Hyvä juttu tuo kieltäminen. Sitten jäisivät vain Jeesus ja Ikiaikainen. Kieltojen ulottumattomissa olevat.