SUOMI HOITAA PAKOLAISET

Anonyymi-ap

SUOMI ON NIIN RUTIKÖYHÄ ETTEI OO VARAA ELÄTTÄÄ ENÄÄ OMAN MAAN KANTA SUOMALAISIA PERHEITÄ!!!!!!!!!! MUTTA SOMAALEJA JA MUUN MAAN PAKOLAISIA SOSIAALIHUOLTO SUOMESSA ELÄTTÄÄ 😱😱😱😱😱😱😱

8

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tää pressaehdokas Lii jos olis vallassa, niin koko suomi olis jo menetetty, rajat auki ja rahat pakolaisille. Sama pätee juttaankin.

      • Anonyymi

        Juuri niin!


    • Anonyymi

      Persut sai neuvoteltua miljardin pois pakolaisavusta,mikä oli demareiden mielestä väärin,ennen ulkomaille kun kotimaahan on demarin motto.

      • Anonyymi

        Niinpä, jutta selitti typeränä että suomalainen köyhä hyväksyy kun sen rahat annetaan pois.
        sdp on maanpetturi joukkoa.


    • Anonyymi

      Ei ne ole edes pakolaisia koska ne on tullut turvallisesta maasta tänne. Se pakolaislaki kun sanoo, että ensimmäinen turvallinen maa riittää.

    • Anonyymi

      JAPANIN maahanmuuttopolitiikka jämptimpää, sinne saa työskentelyluvan viideksi vuodeksi ja sinä aikana ei kukaan poistu maasta ja uutta on työsuhdetta vaikea saada, siellä vaaditaan henkilön sitoutumista. Sieltä ei lomailla japanin laskuun.
      Mutta jopa nuoret japamilaiset ihmiset haastatellessa eivät olleet varmoja onko hyväksi maahanmuuttajien lisäys ja sanoivat että on myös haittaa , nimenomaan kurdit mainittiin haittamuutoksi eli iran , syyria, irak kansalaisia eli ihan samoja mitkä suomessakin tuovat harmia somaleiden ja agfaanien lisäksi.
      HELSINGISSÄ maahantulleita elätetään sosiaalituilla kalliimmin kuin koskaan. Tämän porukan verotulot vähemmän kuin tuovat verotuloja eli miinusta koko suomelle.
      Kouluissa pisatulokset alemmalla tasolla kuin koskaan ja asuinalueita joista suomalaiset pakoon mamujen vallatessa kerrostalokortteleita.

      • Anonyymi

        Eli samoja, joita Pekka hehkuttaa joka käänteessä.


    • Anonyymi

      kyllä suomen nuoret pitäisi myös saada motivoitua, paljon niitä ei halua,ei viitsi opiskella eikä tehdä työtä, ihan hirveää olla valmiudessa 8 tuntia ja joskus voi olla ihan hiki ...kamalaa... ALMA TUVA VAATII PERUSPALKKAA KAIKILLE. Mistä se otetaan??? Jos suomalaisista nuorista suurin osa on työttömiä, taiteilijoita, kirjailijoita jotka ovat vapaita tekemään jos sattuu huvittamaan, sellaiseen aikaan kun itseä huvittaa SEN LISÄKSI ETTÄ TÄÄLLÄ MATUJA MILJOONA
      Voisi myös silloin kysyä nämä eleleijät yhteiskunnan muilta ihmisiltä kuka haluaa olla heidän rahoittajansa ??????
      Näitä lisää Suomeen, ei ole velvollisuuksia on vain oikeuksia...
      NYTKIN JUURI TIETO ETTÄ SUOMEN TÄYTYY NOSTAA VEROTUSTA vaikka vielä viime vuonna puhuttiin että veroja vähennetään, KYLLÄHÄN NE VEROT VÄHENNETTIIN KAIKILTA SUURITULOISIMMILTA JA OLUT VEROTUSTA, TOSI JÄRKEVÄÄ

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10842
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10309
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5739
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4574
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3056
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3045
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1853
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1438
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1280
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1204
    Aihe