SUOMI HOITAA PAKOLAISET

Anonyymi-ap

SUOMI ON NIIN RUTIKÖYHÄ ETTEI OO VARAA ELÄTTÄÄ ENÄÄ OMAN MAAN KANTA SUOMALAISIA PERHEITÄ!!!!!!!!!! MUTTA SOMAALEJA JA MUUN MAAN PAKOLAISIA SOSIAALIHUOLTO SUOMESSA ELÄTTÄÄ 😱😱😱😱😱😱😱

8

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tää pressaehdokas Lii jos olis vallassa, niin koko suomi olis jo menetetty, rajat auki ja rahat pakolaisille. Sama pätee juttaankin.

      • Anonyymi

        Juuri niin!


    • Anonyymi

      Persut sai neuvoteltua miljardin pois pakolaisavusta,mikä oli demareiden mielestä väärin,ennen ulkomaille kun kotimaahan on demarin motto.

      • Anonyymi

        Niinpä, jutta selitti typeränä että suomalainen köyhä hyväksyy kun sen rahat annetaan pois.
        sdp on maanpetturi joukkoa.


    • Anonyymi

      Ei ne ole edes pakolaisia koska ne on tullut turvallisesta maasta tänne. Se pakolaislaki kun sanoo, että ensimmäinen turvallinen maa riittää.

    • Anonyymi

      JAPANIN maahanmuuttopolitiikka jämptimpää, sinne saa työskentelyluvan viideksi vuodeksi ja sinä aikana ei kukaan poistu maasta ja uutta on työsuhdetta vaikea saada, siellä vaaditaan henkilön sitoutumista. Sieltä ei lomailla japanin laskuun.
      Mutta jopa nuoret japamilaiset ihmiset haastatellessa eivät olleet varmoja onko hyväksi maahanmuuttajien lisäys ja sanoivat että on myös haittaa , nimenomaan kurdit mainittiin haittamuutoksi eli iran , syyria, irak kansalaisia eli ihan samoja mitkä suomessakin tuovat harmia somaleiden ja agfaanien lisäksi.
      HELSINGISSÄ maahantulleita elätetään sosiaalituilla kalliimmin kuin koskaan. Tämän porukan verotulot vähemmän kuin tuovat verotuloja eli miinusta koko suomelle.
      Kouluissa pisatulokset alemmalla tasolla kuin koskaan ja asuinalueita joista suomalaiset pakoon mamujen vallatessa kerrostalokortteleita.

      • Anonyymi

        Eli samoja, joita Pekka hehkuttaa joka käänteessä.


    • Anonyymi

      kyllä suomen nuoret pitäisi myös saada motivoitua, paljon niitä ei halua,ei viitsi opiskella eikä tehdä työtä, ihan hirveää olla valmiudessa 8 tuntia ja joskus voi olla ihan hiki ...kamalaa... ALMA TUVA VAATII PERUSPALKKAA KAIKILLE. Mistä se otetaan??? Jos suomalaisista nuorista suurin osa on työttömiä, taiteilijoita, kirjailijoita jotka ovat vapaita tekemään jos sattuu huvittamaan, sellaiseen aikaan kun itseä huvittaa SEN LISÄKSI ETTÄ TÄÄLLÄ MATUJA MILJOONA
      Voisi myös silloin kysyä nämä eleleijät yhteiskunnan muilta ihmisiltä kuka haluaa olla heidän rahoittajansa ??????
      Näitä lisää Suomeen, ei ole velvollisuuksia on vain oikeuksia...
      NYTKIN JUURI TIETO ETTÄ SUOMEN TÄYTYY NOSTAA VEROTUSTA vaikka vielä viime vuonna puhuttiin että veroja vähennetään, KYLLÄHÄN NE VEROT VÄHENNETTIIN KAIKILTA SUURITULOISIMMILTA JA OLUT VEROTUSTA, TOSI JÄRKEVÄÄ

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      72
      2719
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      25
      2468
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      42
      2161
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      2006
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1492
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1353
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1032
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      28
      964
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      788
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      99
      781
    Aihe