SUOMI ON NIIN RUTIKÖYHÄ ETTEI OO VARAA ELÄTTÄÄ ENÄÄ OMAN MAAN KANTA SUOMALAISIA PERHEITÄ!!!!!!!!!! MUTTA SOMAALEJA JA MUUN MAAN PAKOLAISIA SOSIAALIHUOLTO SUOMESSA ELÄTTÄÄ 😱😱😱😱😱😱😱
SUOMI HOITAA PAKOLAISET
8
159
Vastaukset
- Anonyymi
Tää pressaehdokas Lii jos olis vallassa, niin koko suomi olis jo menetetty, rajat auki ja rahat pakolaisille. Sama pätee juttaankin.
- Anonyymi
Juuri niin!
- Anonyymi
Persut sai neuvoteltua miljardin pois pakolaisavusta,mikä oli demareiden mielestä väärin,ennen ulkomaille kun kotimaahan on demarin motto.
- Anonyymi
Niinpä, jutta selitti typeränä että suomalainen köyhä hyväksyy kun sen rahat annetaan pois.
sdp on maanpetturi joukkoa.
- Anonyymi
Ei ne ole edes pakolaisia koska ne on tullut turvallisesta maasta tänne. Se pakolaislaki kun sanoo, että ensimmäinen turvallinen maa riittää.
- Anonyymi
JAPANIN maahanmuuttopolitiikka jämptimpää, sinne saa työskentelyluvan viideksi vuodeksi ja sinä aikana ei kukaan poistu maasta ja uutta on työsuhdetta vaikea saada, siellä vaaditaan henkilön sitoutumista. Sieltä ei lomailla japanin laskuun.
Mutta jopa nuoret japamilaiset ihmiset haastatellessa eivät olleet varmoja onko hyväksi maahanmuuttajien lisäys ja sanoivat että on myös haittaa , nimenomaan kurdit mainittiin haittamuutoksi eli iran , syyria, irak kansalaisia eli ihan samoja mitkä suomessakin tuovat harmia somaleiden ja agfaanien lisäksi.
HELSINGISSÄ maahantulleita elätetään sosiaalituilla kalliimmin kuin koskaan. Tämän porukan verotulot vähemmän kuin tuovat verotuloja eli miinusta koko suomelle.
Kouluissa pisatulokset alemmalla tasolla kuin koskaan ja asuinalueita joista suomalaiset pakoon mamujen vallatessa kerrostalokortteleita.- Anonyymi
Eli samoja, joita Pekka hehkuttaa joka käänteessä.
- Anonyymi
kyllä suomen nuoret pitäisi myös saada motivoitua, paljon niitä ei halua,ei viitsi opiskella eikä tehdä työtä, ihan hirveää olla valmiudessa 8 tuntia ja joskus voi olla ihan hiki ...kamalaa... ALMA TUVA VAATII PERUSPALKKAA KAIKILLE. Mistä se otetaan??? Jos suomalaisista nuorista suurin osa on työttömiä, taiteilijoita, kirjailijoita jotka ovat vapaita tekemään jos sattuu huvittamaan, sellaiseen aikaan kun itseä huvittaa SEN LISÄKSI ETTÄ TÄÄLLÄ MATUJA MILJOONA
Voisi myös silloin kysyä nämä eleleijät yhteiskunnan muilta ihmisiltä kuka haluaa olla heidän rahoittajansa ??????
Näitä lisää Suomeen, ei ole velvollisuuksia on vain oikeuksia...
NYTKIN JUURI TIETO ETTÄ SUOMEN TÄYTYY NOSTAA VEROTUSTA vaikka vielä viime vuonna puhuttiin että veroja vähennetään, KYLLÄHÄN NE VEROT VÄHENNETTIIN KAIKILTA SUURITULOISIMMILTA JA OLUT VEROTUSTA, TOSI JÄRKEVÄÄ
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1412827Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2752505Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?301483Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.351462- 1211202
- 1081153
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041043Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee131042Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La59906Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.312904