Pisnestä pitäjässä tapahtuma Nississä

Pidämme pisnestä pitäjässä tapahtuman Lappajärvellä pääsiäisenä 2024.

Ohjelmassa pisneksen Huippu nimiä. Puhetta, ideoita ja verkostoitumista, ohjelma klo 9 alkaen. Hernekeitto kylmänä 45 e, paikanpäältä maksettuna 67 e.
Puhujina:
Paavo Pesusieni
Star up grillin pitäjä Liisa-Antero
Pääpuhujana Tyyris Tyllerö aiheena nouseva Järviseutu.

Tervetuloa! Ilman housuja puoleen hintaan
331337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

hyvä ohjelmaa

Äänestä

Tämmöisiä tapahtumia lisää!!

Äänestä

Liisa-Antero we want more!!

Äänestä

Mikäli Tyyris Tyllerön pää hajoaa ennen pisnes festivaalia, on korvaajana nimetty jo kaksi varsin kovaa nimeä: Lapatossu ja nuorison äänen tuo esille naapurin läski tietokone riippuvainen löllö-matias

Äänestä

Ollaan tulossa ,kun puoleen hintaan pääsee.

Äänestä
  • Täältä Kauhavalta olis tulossa täys linja-autollinen perspaljaita.😀

    Äänestä

Onko tiedossa perää että Hiljainen Taksikuski esittäisi väliajalla huumori pläjäyksiä?

Äänestä
  • Ymmärtääkö se huumoria?

    Äänestä

Kautta rantain on huhu, että voi olla mahdollista.

Super pesis ja Kemira lakkeja myynnissä myös (halpoja kopioita) alkaen 100 e / kpl.

Lisäksi pussijuoksua ja minkinnahka huutokauppa.

Äänestä

Mitenhän tuo pussijuosu käy ,kun itellä on jo kannettavanaan kaksi pussia....hah..haaa.

Äänestä

Ei kahta iliman kolmatta

Äänestä

Miehet kyllä pystyy kolmella pussilla hölkätä ne kaksi pussia voi olla vajaat jostain syystä,ei ne niitä varmaan tarkista.

Äänestä

Tarkistus voi osua kohdallesi mikäli tulet ilman housuja puoleen hintaan paikalle.

Äänestä
  • Pianhan nuo pussukat täyttyy,kun malttaa olla käyttämättä niitä,mulla ei oo vara tulla ku puoleen hintaan jotta hupsista vaan.

    Äänestä

Hei tollot!

Tapahtuma lähenee.

Lisäkilpailuna pesäpallon heitto ikkunasta sisään autioituvan keskustan alueella.

Tervetuloa verkostoitumaan

Äänestä

Lisänä tulevaisuudessa sisävesisoutua veannettarella, kone kun on kaput. Soudetaan aallonmurtajalta Kärnän päähän ja takaisin. Tahdittajana tuttu turvallinen unilukkari. Iltasella kuutamkävely siltoja pitkin Halkosaareen, jossa musiikista vastaa paikallinen kurttunsoittaja. Omat eväät, jos keittiö on suljettu. Kovia puheita ja taivaanrannan maalausta, vähin villoja.

Äänestä

Ja mulkulla voi lätkiä noitarumpua vasten kuutamo siltaa kesäyön pimeydessä
Pum pum

Äänestä

Kaikkia sitä ihmisen päässä liikkuu,kun työ hommat ei huvita

Äänestä

Lähestyy.

Olkaa valmiina! Lisänä arvotaan vielä aasin hattuja.
Kaikille riittää niitä kyllä!

Tule ja koe verkostoitumisen salat Lappajärvellä!

Äänestä
  • En tule ellei ole ilmaisia ämpäreitä.

    Äänestä

Koitetaan saada joku muovipaja vielä mukaan!

Yritämme saada ämpäreitä joiden sisällä olisi sitten pieni lapio paskan lapioimiseen kun se nyt tuppaa lentämään päin tuuletinta Lappajärvellä joka asiassa!

Äänestä

Pelimiehet laittaa ämpärin täyteen kaljaa. Kaupan halvinta.

Äänestä

Saisko yhdeksi lajiksi itäkylän mullikooren lahtauksen?

Äänestä

Lappajärvellä löytyis paljo joutilaita lapiomiehiksi peruskorjataan Kauhavalle menevää tietä.Se olis sijoitus tulevaisuuteen.Kummink teidän uusi kirkonkylän raitti pitää parantaa.

Äänestä
  • kannattaa ihan oikeasti pysyä siellä kauhavalla , , no toki onhan se hyvä sieltä poiskin päästä , tuntuu sen verta ahdas ilmapiiri siellä olevan

    Äänestä


Huomenna alkaa!

Tervetuloa. Paikalla äänestetään paikalle saapuneiden kesken myös vuoden maalaistollo -palkinto

Äänestyslippuja jakaa minkkiturkki päällä oleva lapatossu.

Äänestä
  • Onkohan vähän väritetty kertomus.Olen itse ollut mukana muutamalla reissulla, eikä mulla ole tuollaista kokemusta.Taitaa joku muu sua vituttaa.Ota asperiini se helpottaa.

    Äänestä

T.y.n.k.ä.k.u.l.l.i.e.n mittausta myös! Yli 8 cm niin olet top 3 paikallisissa!

Äänestä
  • OHO, tynkäkullin kirjoittajalla on 3 sentin patukka, pitää varoittaan emäntää.

    Äänestä

Olet varmastikin paikallinen? Näyttää luetun ymmärtäminen olevan sitä tasoa.
Älä huoli. Tervetuloa! Tapahtuma käynnissä jo!

Äänestä

Kiitos! Tapahtuma oli menestys! Nyt on tämäkin kuoleva sisäsiittoinen tuppukylä taas lakitettu. Kemiran lippalakit oli myyntimenestys.

Samalla voimme todeta että emme enää ikinä saavu tähän ilman tulevaisuutta olevaan junttikylään.

Nahkurin orsilla tavataan puupäät! So long suckers

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pidämme pisnestä pitäjässä tapahtuman Lappajärvellä pääsiäisenä 2024.

Ohjelmassa pisneksen Huippu nimiä. Puhetta, ideoita ja verkostoitumista, ohjelma klo 9 alkaen. Hernekeitto kylmänä 45 e, paikanpäältä maksettuna 67 e.
Puhujina:
Paavo Pesusieni
Star up grillin pitäjä Liisa-Antero
Pääpuhujana Tyyris Tyllerö aiheena nouseva Järviseutu.

Tervetuloa! Ilman housuja puoleen hintaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu