Pääsemme turhasta sakista

Jokaisessa joukossa on aina mätiä omenoita. Niitä, jotka pilaavat ja rasittavat kokonaisuuden tehokasta toimintaa. On hyvä, että pääsemme eroon niistä armeijan tehokkuutta rasittavista vätyksistä, jotka aiemmin eivät ole saaneet aikaiseksi edes erota reservistä.

Yrittäkää jatkossa pysyä pois jaloista.
12203
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Auttakaa mummoja keittiössä, sekin on tärkeä tehtävä, mutta jättäkää muu maanpuolustus niille, joista löytyy tarvittava tahto ja voima tositoimiin.

2Äänestä
  • Ja näistä maanpuolustuksen hoitavista tietenkin kukaan ei 100% varmuudella peräänny, pakene, pelkää ja ole erehtymätön. Eikö niin?

    Suomi on ilmeisesti ainoa maa jossa ihminen ei tunne pelkoa eikä tee koskaan virheitä.

    Äänestä

Eipä ole isompaa syytä puolustaa Suomea, enää..
Myyty EUlle ja Natolle.
Heti Ruotsiin kun tilanne kärjistyy

Äänestä
  • Miksi oottelet, muuta heti ...

    1Äänestä

  • Et sinä Ruotsiin muuttamalla EU:sta ja Natosta pääse, väärä suunta.

    2Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksi oottelet, muuta heti ...

    Ei se pääse Ruotsiin kun venäjän sisäiset tarkastukset estävät.

    1Äänestä

On hyvä, että reservi puhdistuu turhasta pelkästään rasitteena matelevasta roskasakista.

1Äänestä

Hyvä että nämä rintamakarkurit saadaan kirjattua kirjoihin ja kansioihin.

1Äänestä
  • Voihan niitä käyttää miina haravana tarvittaessa...

    Äänestä

Aloitusta mukaillen ...globalisteista on päästävä eroon.
Se tapahtuu joko hyvällä tai sitten rankimman tien kautta.

Äänestä
  • Putlerista olisi tosiaan hyvä päästä eroon, satoja tuhansia jo kuollut puolin ja toisin.

    Äänestä

Da. Tavaritsh.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jokaisessa joukossa on aina mätiä omenoita. Niitä, jotka pilaavat ja rasittavat kokonaisuuden tehokasta toimintaa. On hyvä, että pääsemme eroon niistä armeijan tehokkuutta rasittavista vätyksistä, jotka aiemmin eivät ole saaneet aikaiseksi edes erota reservistä.

Yrittäkää jatkossa pysyä pois jaloista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu