Miksi Venäjä johtaa maatamme?

Miksi meillä on valtiovarainministerinä Che Guevaran ihailija ja pääministerinä kotivenäläisinstituution viimeinen jäänne?

Aikooko oikeisto liittää maamme takaisin Venäjään?
2159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muista ne lääkkeet..❤

Äänestä
  • Mitä ne auttavat asiaan?

    Riikka Purran lasten huoneen seinää koristi Chen kuva, näin hän on itse kertonut.

    Orpon ihanne oli venäläisten kanssa kotikissaillut Juha Vikatmaa, joka päätyi itsemurhaan, ehkä jonkin maanpetturuus tai jokin painoi omaa tuntoa. Venäläisen tiedustelun toimija Felix Karasev oli läheinen mies Vikatmaalle ja Ilkka Suomiselle, joka järjesti Orpolle uran puolueessa.

    https://www.youtube.com/watch?v=MDH3yqcx9fE&list=PLdKicPo_k_AH_sc_7Ov3ge84efqZ7F9xJ&index=5&pp=iAQB

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi meillä on valtiovarainministerinä Che Guevaran ihailija ja pääministerinä kotivenäläisinstituution viimeinen jäänne?

Aikooko oikeisto liittää maamme takaisin Venäjään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu