Stubb presidentiksi

Hän on käynyt armeijan ja on isänmaallinen!🇫🇮
65332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 65

Vanhimmat

❤️❤️❤️

Äänestä

Stubb on paras’

Äänestä

Kyllä. Se on kuin kasipallo-biljardissa: musta kasi jää viimeiseksi laudalle, kun muut on pussitettu.

Äänestä
  • Kasi pallo menee roskii nyt

    Äänestä

Onko Haavisto naivi Putinin suhteen? Haavisto perustelee, että on hyvä saada tietoja, mitä taustalla tapahtuu ja sen takia vastaisi Putinin puheluun.

Ei Putiniin voi luottaa. Sauli soitti Putinille ennen Venäjän hyökkäystä Ukrainaan. Ei ole soittanut sen jälkeen. Sanoi vain, että naamiot on pudonneet. Tarkoittanee, että valehtelee.

Tietoja, mitä Kremlissä tapahtuu saa muuta kautta. Tiedustelu on paikalla. Tietoja ei kaikille jaeta, it*s classified. Ei pidä olla sinisilmäinen diktaattori-Putinin kanssa.

Äänestä
  • Stubb taitaa olla naiivi vähä kaiken kaa

    Äänestä

Stubi presidentiksi 🇫🇮

Äänestä
  • Bi-Stubb takaisin Firenzeen - Ei Suomea sotatilaan - Ei Antti Häkkäsen kaveria militaristi Stubbia

    Äänestä

Korpraali on kunniallinen arvo sivarihomoon verrattuna.

Äänestä
  • Kelpaa tykinruuaksi tai miinoja polkemaan - ei lasketa, jos kuolee!

    Äänestä

Homo Keisarikin on parempi kun Kokoomuslainen .

Äänestä
  • Stubb ob bi - on itse kertonut kokoomuksen Nykypäivä 3/2004 lehdessä

    Äänestä

  • Huom!!Niinistökin on Kokoomuslainen.Oliko huono???
    Haavisto Viherpeippo 🤮

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Stubb ob bi - on itse kertonut kokoomuksen Nykypäivä 3/2004 lehdessä

    Kukaan ei vain uskalla kysyä häneltä itseltään. Miksi siitä vaietaan? Kokoomuksen käsky jotta Stubb keräisi persujen äänet ja voittaisi. Onko peli rehellistä? Itse kannatan Haavistoa

    Äänestä

  • Ääni meni nro 8!
    T. Persu

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ääni meni nro 8!
    T. Persu

    Minun ääni 5

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ääni meni nro 8!
    T. Persu

    Samoin 👍

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Ääni meni nro 8!
    T. Persu

    Lähtee 5

    Äänestä

En näe Stubbin persoonassa tai järjenjuoksussa mitään vikaa. Hyvinkin oivaltava ,mutta se mitä hän edustaa on enemmän kuin ongelma ,nyky poliittisessa tilanteessa ja Presidenttinä hän vahvistaa tuota olemassa olevaa valtaa jota nyt käytetään mm. työmarkkinoitta vastaan, sekä heikommassa olevien osata ihmisarvon kannata kyseenalaisesti.

Tuollaiselle en voi antaa tukea ja sellaiseksi ääni menisi jos sen hänen tuekseen käyttäisin. Tässä asetelmassa tulen pidättäytymässä äänestämättä kokonaan.

Äänestä
  • Stubb🇫🇮Toisin kuin isis-haavi!

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Stubb🇫🇮Toisin kuin isis-haavi!

    👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

Stub numero 8 pressaksi.

Äänestä
  • 8 oli koulussakin ihan paska numero - parempi 10 olla!

    T: ka. lukiosta 9.5

    Äänestä

Ei ikinä Suomea sotatilaan - Ei militaristihenkistä Stubbia. Suomen nuorten pitää saada elää rauhassa, käydä työssä ja opiskella. Pekka Haavisto presidentiksi,, joka tuo Suomelle rauhaa ja turvallisuutta kuudeksi vuodeksi. Pekka Haavisto numero 10

Äänestä
  • 10 annettu

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    10 annettu

    8 annettu 🇫🇮❤️👍

    Äänestä

  • 😂😂😂

    Äänestä

Militaristihenkiset Stubb ja Häkkänen eivät ole isänmaallisia, vaan haluavat suomen sotatilaan vaikka väkisin. Ei ikinä Stubbia!

Äänestä

Hänen vaimo ei puhu Suomen kieltä.Mies jonka haluatte presitentiksi vaimo ei osaa Suomen kietä.Kyllä hudatte ja vaaditte maahan mutajille pakoliseksi suomen kielen.Miksi ette myös presitentien puoliosille?

Äänestä
  • Itse et osaa suomen kieltä! Viestisi on täynnä isoja kielioppivirheitä!

    Äänestä

Haavistolle lähtenyt ääni 💙🤍

Äänestä

Alex ei vakuuta.

Äänestä
  • On 1. joka pakenee Suomesta, jos tiukka paikka eli sota tulisi.

    Äänestä

Stubb on sodanlietsoja ydinpommeineen. Narsisti. Ei kiitos. 🤮

Äänestä
  • Sinä💩

    Äänestä

jokaisessa on narsismia varmaan, mutta myös heille , joilla sitä on, suomi24 on oiva, aaamunavauskiin, nuoremmasta vanhempaankin.

Äänestä

mutta sehän on hyvä. perusteellisesti tulee luettua varmaaan välillä.

Äänestä

Onhan se Alex käynyt armeijan, nuorena. Nyt on keski ikäinen , armeijankin käynti koville voi ottaa ku on 55. Mutta toisaalta, keski ikä ihan hyväkin , moni kuulee alexibkin eri sävyllä, kun tarpeeksi keskittyy.

Äänestä

Toivottavasti työssä välillä on hänelläkin vapaata, ettei ihan ympäripyöreästi mene.

Äänestä

Stubb ja Suomi voittoon! Nro 8 🇫🇮

Äänestä

Suomi voittoon. 8 ja 10, kumpikin hyviä ihan.

Äänestä
  • 8 paras!

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    8 paras!

    millä asteikolla - kerro ihmeessä!

    Äänestä

Suomen hyvinvoinninkin kannalta. Biljardissa kasipallo jää viimeiseksi, kymppi menee joskusnapakymppiin.

Äänestä

Ehdottomasti Stubb on oikea hlö koko kansan presidentiksi.

Äänestä

Mutta kun on hehkutin tyhmä.

Äänestä
  • Siis sinä.

    Äänestä

Stubb nro 8 ❤️

Äänestä
  • Äänestin nro 8!

    Äänestä

  • Ennen vesi virtaa ylämäkeen kuin äänestäisin 8:aa! Tai helvetti jäätyy...

    Äänestä

Onkos päivä mennyyyt mukavasti miettiessäsi.

Äänestä

Kumpi tulee, presidentiksi.

Äänestä

Lappuun meni nro 8. Stubb! ❤️

Äänestä

Stubb voittaa toki ja äänestinkin häntä taktisesti, mutta minun presidenttini on silti mestari Halla-Aho.

Äänestä
  • Älä siä änkyrä Yritä!

    Äänestä

  • Anonyymi00050 kirjoitti:

    Älä siä änkyrä Yritä!

    Jussi❤️

    Äänestä

Okei
10 siis ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Äänestä

Stubb on äkkipikainen elitisti

Äänestä

Stubb voittaa! 🇫🇮

Äänestä
  • Ai niin, Westendissä Espoossa!

    Äänestä

  • Professori ei osaa laskea 5x5x5. Takaisin ala-asteelle joutais. Todellakin tyhmä mies.

    Äänestä

Haavisto voittaa!!!

Äänestä

On kyllä pekan kanssa surkeimmat vaihtoehdot tämän maan ylipäälliköksi

Äänestä

Juu 10 siis

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän on käynyt armeijan ja on isänmaallinen!🇫🇮

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu