Poliisi ampui itsensä Kouvolassa!

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010207215.html

Hämeen poliisi tekee tutkinnan!

Ministeri Vehviläisen kumppani poliisi myös ampui itsensä

Kyllä työpaikka tähän liittyy koska itsemurhan tekijä teki sen juuri työpaikalla!
232083
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Poliisit ovat Suomen eniten valehteleva työ yhteisö!
Joten onko totta että kyse on itsemurhasta?

Äänestä
  • Ihan varteenotettava huomio.

    Äänestä

  • no vapaassa maassamme ei tuota tietoa uskalla epäillä eikä kommentoida..

    - paitsi kysyä että mistä lähtien Kouvola on kuulunut hämeeseen?

    Äänestä

Surullista

Äänestä
  • Puliisin toimintaohjeet Riikkalandiassa? #SHOOT 'EM ALL!#

    Äänestä

Noin siinä käy kun ei vittuilla tarpeeksi.

Äänestä

huonosta työstä palkinto on kenkää

Äänestä

Kouvolan poliisi valehtelee.Pahempi kuin venäjän.

Äänestä

Sekaantuiko Kokoomusmafiaa palveleva poliisilaitos mafian määräyksestä Imatran kolmoismurhaan ja mukana olleilla poliiseilla alkaa kuuppa hajota? Kuollut poliisi on poliisipiiristä, mihin Imatra kuuluu.

Jossain on ollut juttua siitä, että Stubbin valehtelu hallintarekisteristä v. 2016 liittyy Kokoomuksen paniikkiin saada Yaran Sveitsin pankkeihin maksamat lahjusmiljoonat Suomeen turvaan ja sijoitettua tuottamaan rahaa salaa verottajalta, kun Sveitsi aikoi purkaa pankkisalaisuuden.

Ehkä Imatran uhkarohkeat toimittajat ryhtyivät sen jälkeen, kun Sampsa Kataja paljasti kokoomuslaisilla kavereillaan olevan Sveitsin pankeissa jopa miljardeja euroja rikollista rahaa, penkomaan tiettyjen kokoomusjohtajien rahaliikennettä pidemmältä ajalta Sveitsin pankeissa? Ehkä toimittajat saivat todistusaineistoa mafiajohdon paljastamiseksi? Olihan pankkisalisuuden purkamisen tavoite Sveitsissä juurikin saada eri maiden suuria talousrikollisia paljastettua.

Äänestä

Sanoisin, että vähän noloa! Eikös Poliisien pitäisi olla jonkinlaisia ammattilaisia aseiden käsittelyssä?

Äänestä

Poliisi ampui itsensä myös Imatralla... ?

- ennen kuin Stubb oli lopullisesti kruunattu presidentiksi...?

laskekaa nämä yhteen...

Äänestä
  • Tämä taisikin olla juuri tuo Imatralla aiemmin ollut poliisi- ts. Kaakkois-Suomen jossain.. samaa aluetta... jonka huhuttu olleen tietoinen tuosta Vuoksenvahdin kolmoissurman todellisista syistä?

    Äänestä

Luuseri poliisi ei edes tehnyt työvuoroa loppuun. Että sellaista väkeä siellä paskalakeissa.

Äänestä
  • Ei saa poistua ennen työvuoron loppua

    Äänestä

Otti sitten lopputilin.

Äänestä

Imatralla ammuttiin kolmea naista, joista jokainen todettiin tajuihin tulematta kuolleeksi sen jälkeen kun poliisi oli eristänyt alueen ja "elvyttänyt" naisia ambulanssia odotellessaan. Lanssi ohjattiin ensin väärään paikkaan ja poliisille järjestyi lisää aikaa "elvyttää" uhreja.

Vaikka suurin osa ampumistapausten uhreista selviytyy hengissä, tässä tapauksessa kaksi journalistia ja avustajansa kuolivat poliisin "elvytysyrityksistä" huolimatta.

Miten sattuikaan, oli poliisipartio ampumishetkellä nurkan takana kuuloetäisyydellä ja tuli heti paikalle ottamaan kiinni miehen, joka ei edes yrittänyt paeta, vaan käyttäytyi ihan kuin olisi tiennyt, että poliisi on lähellä ja tulee heti.

Ja vaikka voisi ajatella, että "hullu tappaja" olisi laittanut kotoa lähtiessään aseen vierelleen etupenkille, jotta voisi ampua ensimmäiset kadulla näkemänsä ihmiset, ei hän näin toiminut. Hän laittoi aseen takakonttiin, ettei kukaan voinut nähdä sitä hänen ajaessaan kaupungin läpi ravintolan luo, jossa ei myöskään ampunut silmittömästi kadulla näkemiään ihmisiä, vaan odotti autossa, kunnes kolme naista tuli ulos ravintolasta, jolloin katsoi heitä autossa istuen hetken, minkä jälkeen otti hyvin rauhallisesti aseen takakontista ja ampui. Ja näin "uhrit valikoituivat saatumalta silmittömän tappamisvimman kohteiksi".

Ja miten onkaan sattunut, että Kokoomus ja sen johdossa Häkämies, joka on hävittänyt valtion omaisuuksia satoja miljardeja lukuisilla korruptiolöyhkäisillä kaupoilla, on järjestänyt maan koko poliisijohdon omasta lähipiiristään, ihan kuten Aarnion valitsivat huumepoliisin johtoon Kokoomuksen omista porukoista Jyri Häkämiehen veli Kari yhdessä Sauli Niinistön kanssa.

- Yaran oikeudenkäynnissä v. 2014 tuomitiin yhtiö kolmen valtion ministereiden lahjonnasta. Lahjuksia oli maksettu Sveitsin pankkeihin vuosina 2004-2009.
- Häkämies lahjoitti korruptiolöyhkäkaupoilla Kemiran fosforit nimellisellä hinnalla Yaralle v. 2007.
- V. 2014 Kokoomuksen Sampsa Kataja kertoi useiden talousrikollisten ystäviensä kysyneen neuvoa, minne siirtää suuria rikollisia rahoja Sveitsistä, kun maa aikoi ilmoittaa ulkolaisten asiakkaiden tilitiedot näiden kotimaiden verottajille.
- Stubb valehteli v. 2016 hallintarekisteriä kannattavan 90 % asiantuntijoista, vaikka 90 % vastusti sitä rikollisia ja rikollisten rahojen kätkemistä auttavana lakina ja vain Kokoomuksen omat "asiantuntijat" kannattivat lakia.

Tutkivatko nuo Imatran toimittajat ja kunnallispoliitikko asioita, joita jokaisen rehellisen vapaan journalistin olisi pitänyt tutkia, jos maassa sellaisia olisi? Saattoiko liittyä Yaran maksamiin lahjuksiin Sveitsiin ja Katajan paljastukseen Kokoomuksen johdon valtavista rikollisista rahoista Sveitsissä, sekä Stubbin valehteluun? Saattoiko olla jo pitäviä todisteita vuosisadan suurimpaan rikospaljastukseen poliittisen vallan korkeimmalta huipulta?

Entä, miksi poliiseja kuolee hämärästi juuri siinä poliisipiirissä, missä Imatran kolmoissurma tapahtui?

Äänestä

Erittäin iloinen ja hyvän mielen uutinen, suomessa on yksi järjestäytyneen rikollisuuden organisaation jäsen.

"Kuolemansyyntutkinta on lain mukaan täysin salassa pidettävä. Sen vuoksi Liimatainen ei kommentoi myöskään, mihin kellonaikaan poliisi kuoli tai missä tehtävissä poliisi työskenteli."

Eihän vasemmiston suojeluksessa toimiva rikollisjärjestö mitään omista rikollisista puuhistaan kerro. Mutta kuten sanottu:jokainen poliisi on luodin arvoinen, ei yhtään enempää.

Äänestä
  • Erittäin iloinen ja hyvän mielen uutinen, suomessa on yksi järjestäytyneen rikollisuuden organisaation jäsen vähemmän.

    Äänestä

  • Suomen koko poliisijohto on Häkämiehen järjestämä omasta lähipiiristään ja Kokoomus on puolue, joka on eniten vaikuttanut lainsäädäntöön siten, että eliitti voi helposti salata kaikki rikoksiinsa liittyvät asiat kansalta ja ettei sen rikoksia kukaan edes tutki.

    Äänestä

Yksi vas*aripas*an kuskaaja vähemmän puistoista ja yleisiltä paikoilta

Äänestä

On tuo hienoa, kun suomen suurin liivi jengi tekee itselleen noin🤗
Suomen huume jutuissa suomen poliisi ihan kärki luokkaa noissa väärin käytöissä.
Ei mitään luottamusta tohon roskasakkiin👈

Äänestä

P

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010207215.html

Hämeen poliisi tekee tutkinnan!

Ministeri Vehviläisen kumppani poliisi myös ampui itsensä

Kyllä työpaikka tähän liittyy koska itsemurhan tekijä teki sen juuri työpaikalla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu