Mikä on epäuskottavuuden huippu?
1. Susia ampuva vihreä
2. Armeijan ylipäälliköksi pyrkivä sivari
3. Professorina esiintyvä ylioppilas
4. Perustutkintonsa suorittamatta jättänyt hemmo, joka pyrkii julkiseen virkaan…
1. Susia ampuva vihreä
2. Armeijan ylipäälliköksi pyrkivä sivari
3. Professorina esiintyvä ylioppilas
4. Perustutkintonsa suorittamatta jättänyt hemmo, joka pyrkii julkiseen virkaan…
Vastaukset 69
Vanhimmat
5. Monipoliasemassa olevan sähköverkon myynyt tomppeli
veroparatiisiyhtiölle myynyt*
Vihreäjohtaja joka kehui palmujen huojuvan Suomessa.
Vihreä keinohedelmöitetty tai lammastilan omistava lampaan paistia syövä kasvis vihreä tai kalaa munia syövä itukasvis syöjä. No niin kaatopaikan päällä retkeilyä ja laivojen jätteiden seassa uivat talviuimarit.
Ilmasto muuttui niin ettei enää tarvi ostaa talvivaatteita.
KATSOKAAS tuota pelkää joka esittelee YLE uutisissa kuvien kanssa Lappeenrannan bunkkereita
Tuota PELLEÄ tehän tuote tänne Iranista arabisotilaat
Iranin turvallisuuspalvelu suunnittelee iskuja Ruotsia vastaan
1. Älykäs topicin avaus S24 keskustelufoorumilla
6. Puolustusvoimien ylipäälliköksi pyrkivä poliitikko, joka on yrittänyt lakkauttaa Suomen puolususvoimat ja asevelvollisuuden
Ja toinen jakanut unionin rahaa Venäjälle
Totuudesta muka puhuva evokkiuskovainen.
Esiintyminen Mestarina 91 kpleen äänisaaliilla.
Koetahan muistaa, miten itse saitte sen, mikä teille kuuluukin. Saitte poikkeuksellisen äkkilähdön, että pölypyörre pölähteli joka ikkunoista ja ovista, kuin aivastuksen perässä.
Ettekä oppinu yhtää mitään, joten tulette saamaan uuden opetuksen !
Mestari: 615 802 ääntä
Anders-sonni: 158 579 ääntä
Verkkosukka: 140 867 ääntä
Parempi tulos ,kuin istuvalla presidentillä aikanaan 88
7. Venäläismielinen poliitikko, joka ryhtyy esittämään Suomen edun ajamista....
Presidentiksi naisten äänillä pyrkivän puoliso, joka on riehui ruotsinlaivalla, löi naisia ja teljettiin putkaan...
Vasemmistolainen joka saa ÄO testissä 120.
8. Terrorismin tuomitseva terroristien maahantuoja ja Hamas-terroristien puolestapuhuja
Niin vaan budha muslimi arabiaa on TV 7 ja kabbalaa. Venäläinen YLE Novosti ja nytkin Ylellä paljastetaan armeijan pommisuojat bunkkerit uutisessa tänään. Onhan täällä Suomen vastaiset toiminnassa.
Toivotaan nyt ettei Lappeenrannan venäläinen koulu päätä mennä suojaan tuonne mikä uutisessa on sillä siihen ne pommit osuu ensin. Nyt kun kerroitte ne uutisissa ne on kohteena.
Jotka nyt paljasti nämä Ylellä saiko nämä palkan Suomen verorahoista ?
Venälöistämis koulu saanut meidän verorahoja
Vaalit "taktikoitiin" surkeaan jamaan.
Saatiin 2 kpl ääriryhmien edustajia.
Epäuskottavia.
Ja osaamispulaa ilmenee.
Että nämäkin oli viihdevaalit.
https://youtu.be/atHMKwK122A?si=tfPw8SjYKliozoxu
Taas tuo humppavideo...ei puolueesta tietoa?
Niin olikin, kaksi sateenkaariliiton ehdokasta, joista toinen Firenzen professori ja ilmeisin naama jota suomalaiset joutuu sietämään seuraavat 6 vuotta, silloin jos maapallo vielä kuosissaan on löydyttävä oikeasti parempi vaihtoehto.
Täyttä sirkusta nämä vaalit kaikkine median etukäteen voittajina masinoimine "kärkiehdokkaineen".
Suomi on pahassa alennustilassa ja kriisiaikoja eletään.
Susia ampuva vihreä.
Ei susia saa ampua oli minkä värinen tahansa.
Eri juttu on nämä Venäjältä loikkaavat koirat, jotka näyttää susilta. Ne pitää hävittää.
EU on lopultakin järkiintymässä ja rupeaa olemaan sitä mieltä, että yhä lähemmäs asutuksia hiippailevia susia pitää ruveta pätkimään vähemmäksi, änkyttipä viher mielipuolet mitä tahansa.
5. Osaava ja järkevä Persu.
Näin monta *näyttää sormilla* Ulisematon kommari joka puhuu aina totta
On se varmaan noloa, kun teistä ei löydy ainuttakaan selväjärkistä ja miten voisikkaan, kun sellaiset on muissa puolueissa. TE saitte sen viime vaaleissa, mikä teille kuuluukin.
hmmmm... ehkä talousasiantuntijana esiintyvä kirkkoslaavi.
Vielä huvittavampaa on kokaiinia snorttaava bilehile joka kuvittelee olevansa talousosaaja pyörittämällä koko maata pelkällä velkarahalla, jota ei koskaan tarvitse maksaa takaisin, ja joka dokaa laittomat lähes 300 € nestemäiset veronmaksajien maksamat 'aamupalat" huiviinsa ja kutsuu vielä senkin jälkeen itseään vastuulliseksi poliitikoksi? :)
Vai sittenkin nykyinen valtionvarainministeri joka viime keväänä jokaikisessä vaalikeskustelussa peräänkuulutti että "köyhiltä leikkaaminen, se ei meille perussuomalaisille kertakaikkiaan käy"
Ja ministeriksi päästyään tämä samainen politikko ensitoimenaan Petteri- peliveljensä kanssa toteuttaa miljardien leikkaukset köyhiltä.
Enpä ihmettele ollenkaan ettei pääoppositiopuolueelta tule tukea kyseisen puolueen politikoille. Protestit ja toisaalla tapahtuva lakkoilu enemmän kuin oikeutettuja toimenpiteitä.
No keltäs köyhiltä nyt sit on leikattu, ja mitä?
9. "Uutisointi" synnyttävistä miehistä.
10. Transsukupuolisten miesten maailmanmestaruudet naisurheilussa!
Kaikki ovat vihervassarin idoleita.
11. H Moilanen presidenttinä
Sanoisin että epäuskottavuuden huippu on eduskunnan puhemies, jonka pitäisi toimessaan olla puolueeton ja neutraali, mutta joka onkin avoimesti rasistinen ja fasistinen pölhöpopulisti, jolla on kaksi korkeimman oikeuden tuomiota vihapuheesta.
*uli* 🤡
Persu ulosti koko sivistyksensä ja sanavarastonsa.
Kansan ykkösinhokki on kansan ykkösinhokki hyvästä syystä.
*uli-uli* 🤡
Lempoako teikäläiset vielä roikkuu eduskunnassa, kun tehän saitte ilmaisen lentomatkan sontatunkiolle ja lopullisesti .
Suomen kansa ei tarvitse ainuttakaan tunaria !
Ehkä kaikkein epäuskottavin on poliitikko joka sanoo että köyhiltä ei sitten leikata, se ei muka käy ja heti sen jälkeen alkaa leikkaamaan nimenomaan köyhiltä ja se käykin oikein mainiosti.
No kerro nyt jo vihdoinkin että keneltä köyhiltä on leikattu, ja mitä!?
Ehkä tarkoititte itseänne. Teihin ei usko enää koskaan kukaan, kun tehän haisette tunkiolle.
Aloittajan jutusta tunnistaa vain takkia kääntelevän P. Haaviston? Edes kepulaiset ei oikein pysty tuohon ja ovat tunnettuja mestareita olleet nutun nurin laitossa ; ))
5. Vassari
666. Takkia kääntelemätön PS-puolue.
Lankkinaama joka esittää kunnollista kansalaista.
Kommari joka esittää rehellistä?
Persun maailmankuvalla tietenkin kaikki. Me muut tiedämme, että yllättävät asiat ovat mahdollisia.
Kuten se, että te lakkaisitte valehtelemasta joka paikassa?
Tai se, että lopettaisitte joka asiasta itkemisen, ottasitte itseänne niskasta kiinni, ja tsemppaisitte sen verran et opiskelisitte jonkun ammatin ittellenne ja lopettaisitte loisimasta muitten rahoilla?
"YKKÖNEN"!!!
Mul ois tohonkin parannus! ;)
1. Vihreitä ampuva susi! :P :D
Vihreitä ampuva susi on uskottavampi kuin kepuja nuoleskeleva vihreä.
Nyt keksin kovan!
Alle 70-vuotias musta NAISpresidentti USAssa!
12. Vanha pukki vokottelemassa nuorta poikaa.
ja nuoria soitto-oppilaita...
4. Akateemisena esiintyvä persu.
Ai vielä senkin jäljeen, ku te klovnit ootte jo 20 vuotta kutsunu TOHTORI Halla-ahoa fasistiks, ja mikskälie!? :D
Hellyyttävää ❤️
Hiekkis 🍼
PS: Vieläks muute Persujen eduskuntaryhmässä on eniten tohtoreita kailista eduskuntaryhmistä?
Nyt ymmärrän miksi Pekka pyrkii armeijan ylipäälliköksi - siellä on paljon jäntevä miehiä.
13. Isis-kalifaatin matkatoimistona hääräävä ministeri.
Haavisto on Väyrysen kaltainen vanha takiainen, joka vallanhimossaan myy yleisen edun, aiemmat periaatteensa ja mitä muuta hyvänsä päästäkseen valtaan.
Armeijaa alas ajanut sivari pyrkii ylipäälliköksi... Miksi?
Venäläisagentti Treholtin eli FSB:n asiaa ajava suomalainen poliitikko.