Kuinka vasemmistolainen Haavisto on?

Onko Iltalehti sitten vasemmistolaispainoitteinen lehti, kun noilla ällöjutuillaan yrittää nostattaa Haavistoa?

Kuinka vasemmistolainen Haavisto sitten on? Tiedetään kyllä hänen aiempien vuosikymmenten Venäjämieleisyytensä. Mitä mieltä olet?
16148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tiedä siitä mutta se lienee varmaa että taustajoukoissa ja ympärillä pörrää vihervasemmistoa. Sen vuoksi valintani ei kohdistu.

Äänestä

Tai IL yrittää mollata Haavistoa artikkeleillaan.

Äänestä

Fiksumpana tietäisit, että 1) Iltalehti on sitoutumaton ja 2) Haavisto on presidenttiehdokas ja 3) vihreä ei ole vasemmistolainen.

Äänestä
  • Vihreät, SDP ja Vasemmistoliitto jakavat saman poliittis-ideologisen arvomaailman. Suotta yrität vääristellä yleistietoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Vihreät, SDP ja Vasemmistoliitto jakavat saman poliittis-ideologisen arvomaailman. Suotta yrität vääristellä yleistietoa.

    Kutsut nyt Suoli24-hölynpölypersujen hölinää yleistiedoksi. Eihän se sitä ole.

    Äänestä

Haavisto on sosialisti, jonka arvomaailmaan kuuluu luokkayhteiskunta ja totalitarismi.

Äänestä
  • Älä viitsi kahjopersuilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Älä viitsi kahjopersuilla.

    Miksi nimität faktailua kahjopersuiluksi? Vituttaako edustaa räkälaitaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Miksi nimität faktailua kahjopersuiluksi? Vituttaako edustaa räkälaitaa?

    Typerät persufantasiasi eivät ole faktoja nähneetkään.

    Äänestä

Haavisto sijoittuu hyvin niukasti vasemmisto/oikeistohalkaisijan vasemmalle puolelle. Suunnilleen yhtä lievästi kuin Stubb sen oikealle puolelle. Molemmat myös hyvinkin liberaaleja.

Äänestä
  • Haavisto oli ykköskierroksen ehdokkaista toiseksi liberaalein. Li Anderssonin jälkeen. Stubb kolmanneksi liberaalein, eli jopa Jutta Urpilainen on Stubbia konservatiivisempi.

    Äänestä

  • Stubb on tosioikeistolainen markkinaliberaali. Haavisto talouspoliittisesti sitoutumaton arvoadvokaatti.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Stubb on tosioikeistolainen markkinaliberaali. Haavisto talouspoliittisesti sitoutumaton arvoadvokaatti.

    Stubbin liberaalius kyllä näkyy muutenkin kuin markkinatalousmielessä. Onhan hän jo vuosikaudet ollut tunnettu pride-liikkeen kannattaja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Iltalehti sitten vasemmistolaispainoitteinen lehti, kun noilla ällöjutuillaan yrittää nostattaa Haavistoa?

Kuinka vasemmistolainen Haavisto sitten on? Tiedetään kyllä hänen aiempien vuosikymmenten Venäjämieleisyytensä. Mitä mieltä olet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu