Orpo ei halua neuvotella työnantajapuolen kanssa

Koska haluaa noudattaa IMF:n linjaa.
Näin hän sanoi hallituksen kyselytunnilla Antti Lindtmanin kysymykseen.
Suomi menee tätä myötä kohti lamaa ja tuhoa, kun oman maan parasta ei ajatella, vaan ulkoisen tahon tahtoa. Koko maa on menossa kohti sekasortoa.
8153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

EU, WEF ja IMF sanelevat sen, mitä Suomen tulee tehdä ja siinä ei suomen parasta ajatella yhtään.

Äänestä

Siellähän se sanna ja annika lamppasi tuon tuosta weffiä kumartamassa ja maamme oli katastrofissa. Se on oikein että hallitus ei kuuntele mitään yhdistyksiä tai järjestöjä, sillä vastuussa ovat vain ministerit. Punikit voi pyyhkiä nenänsä ja mennä töihin.
Kun porukka lakkoilee, se tarkoittaa lisää veroja porukalle. Kaikki vaan siksi että joku ay-jäärä keksi duunarille lakkoa. Määräsi lakkoon. Koska ay vaihtaa pomot? Syytä olisi ja pian.

Äänestä
  • Tästä seuraa vain lisää konkursseja ja lisää työttömiä tähän maahan. Tätäkö sinäkin haluat?

    Äänestä

  • Tyypillistä porvarituubaa vuodatuksesi.

    Äänestä

  • Nuole sinä pomon persettä niin paljon kuin haluat.veroja nostaa ihan ristileuka Purra pikku ukkelin kanssa. Kun nuolet sitä pomon reikää kysy tuliko pyyhittyä ensin

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tästä seuraa vain lisää konkursseja ja lisää työttömiä tähän maahan. Tätäkö sinäkin haluat?

    Niitä tulee hallituksen takia. Luuletko että firmat pärjää ilman asiakkaita. Näihin tulleisiin konkursseihin ei lakot ole vaikuttaneet ,vaan ihmisten varovainen ostoskäyttäytyminen.

    Äänestä

Ja vauhdilla. Meillä on nyt huonoin hallitus ikinä

Äänestä

Pakkomielle jostain velkaantumisesta.
Tämä maa menee täysin koiralle, kun keskitytään pelkästään velan määrän vähentämiseen.
No, nythän sitä on taas otettu lisää kuitenkin.
Suomen on lopetettava rahan syyttäminen EU NATO ja Ukrainan sodalle. Oma maa on saatava kuntoon ensin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koska haluaa noudattaa IMF:n linjaa.
Näin hän sanoi hallituksen kyselytunnilla Antti Lindtmanin kysymykseen.
Suomi menee tätä myötä kohti lamaa ja tuhoa, kun oman maan parasta ei ajatella, vaan ulkoisen tahon tahtoa. Koko maa on menossa kohti sekasortoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu