Mitä jos jäädytettäis orpon ja purran tilit ja palkat.annettais sen verran rahaa käyttöön kuukaudessa kuin työmarkkinatuki on. Ja katottais miten tulee toimeen. Tommonen 1/2 vuotta ois kiva koeaika. Puolisot ei sais avustaa ja heidät pistettäis asuun pieneen vuokra-asuntoon siksi aikaa.
Miten mahtais sujua
Miten mahtais sujua
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eiköhän laiteta ensin työtä vieroksijat töihin..en pidä Orposta mutt jotain täytyy tehdä kun velka on noin massiivinen.. koko ajan lakkoja niin ei tämä maa sillä nouse..
Perusteletko nimikkeen työnvioroksuja. Eihän ihmiset esimerkiksi sairaana lähde ilmaistyöhön, kun ei ole työkykyä.Bilettäjät ja puhuvat päät ovat hassanneet valtion taloutta vuosikymmeniä ja tekevät piireissä itselleen elämän. Piisinenkin puhuu aloituksissaan opittuja fraaseja edustuskunnassa. Monisairas.