Kerrankin positiivisia uutisia.

7180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ex-ministeri Krista Kiurun mielestä SDP on pitänyt lupauksensa siitä, että sote-uudistus parantaa palveluita. 😁😁😁

Äänestä

>>Suomeen on tuotu huippuvaarallista tappajahuumetta – tältä se näyttää

Metonitatseeni-tabletteja on tuotu hälyttävissä määrin Suomeen. Ne ovat aiheuttaneet useita kuolemia, poliisi kertoo.<<

Onko aloittaja maistanut vai????????????

Äänestä

”Sote-uudistus parantaa kaikkien suomalaisten palveluita”, pääministeripuolue SDP lupasi aluevaaliohjelmassaan.

Koittakaapas tilata lääkärille aikaa terveyskeskukseen.

Äänestä

Kiurulla on yllättävä väite sote-kriisin keskelle: hänestä sote-palvelut ovat parantuneet koko maan tasolla niin, että ”kaikki suomalaiset pääsevät yhdenvertaisemmin eri hyvinvointialueilla lakisääteisten palveluiden piiriin”.

Äänestä

Sinimustan hallituksen aikana on hyvä omistaa riittävä annos tappavaa ainetta. Vähän niinku viimeisenä keinona päästä pois orjuudesta.

Äänestä

Kiuru sanoo pitävänsä palveluiden heikentymistä todellisena uhkana.

Äänestä

Nyt on selvinnyt, että viime vuoden alijäämä oli tuoreiden tilinpäätösarvioiden mukaan jopa 1,35 miljardia euroa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tällaisia....
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010215434.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu