Paska aika nostaa valtaan paskat johtajat

Paskimmat johtajat kansa valitsee kriisiaikoina, kun zoomi kapenee kuin silmikoidulla ravihevosella henkiinjäämismoodiin saatettuna. Propaganda tehoaa ja halutaan Suuret Johtaja-isät päättämään omasta puolesta. Autoritäärisyys ja populismi purevat.
7230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Omaa etua ajavien piiska kirittää sekä ravihevosta että autoritarismiin ajettua kansaa.

Äänestä
  • Odotan tutkimuksen julkaisua, joka selvittää perusteellisesti miksi suomalaiset sortuivat äänestämään populistipuoluetta ja äärioikeistoa. Persujen ajatusmaailmasta saa käsityksen, jos viitsii lukea vauva av:n persuketjuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Odotan tutkimuksen julkaisua, joka selvittää perusteellisesti miksi suomalaiset sortuivat äänestämään populistipuoluetta ja äärioikeistoa. Persujen ajatusmaailmasta saa käsityksen, jos viitsii lukea vauva av:n persuketjuja.

    Siksi koska maasta puuttuu vasemmalla oleva maahanmuuttokriittinen puolue.

    Äänestä

  • Tämä osattiin jo Natsi-Saksassa ja Neuvostoliitossa, joten miksei sitä osattaisi paljon paremmin nykyisen propagandakoneiston mm. somen ja yksiin käsiin keskittyneen kaupallisen median avulla 🙄

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Odotan tutkimuksen julkaisua, joka selvittää perusteellisesti miksi suomalaiset sortuivat äänestämään populistipuoluetta ja äärioikeistoa. Persujen ajatusmaailmasta saa käsityksen, jos viitsii lukea vauva av:n persuketjuja.

    Sodanuhan lietsominen ja itärajan tilanne, todellinen tai liioiteltu syynä, että piiskaajat saavat suostumuksen vitsasavottaan. Oppositio antaa aseita keskittyen hyvesignaloinnilla pääosin vähemmistöihin, kun zoomi pitäisi keskittää työläiskansaan. Propagandakoneiston omistaminen avittaa populismin voittokulkua., kuten Trumplandiassa.

    Äänestä

Katuhaastattelussa toiset ylistää Prutlerin neroutta lakimuutoksesta jolla eri mieltä hallituksen kanssa olemisesta kansalaisen omaisuus voidaan takavarikoida valtiolle:
https://youtu.be/yDEqVEMrtTo?si=1wx6OzdxTCbfof-9

Äänestä
  • EU-aika on... Stubbler eli CIA-Stubb, Caruna-,Katainen, Häkämies, Sipilä, Soini, Berner, Thors, Halla-aho, Purra, Orpo, Häkkänen, Rydman, Zyskovits, Kokoomus- ja persu some-juippeja, jne

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paskimmat johtajat kansa valitsee kriisiaikoina, kun zoomi kapenee kuin silmikoidulla ravihevosella henkiinjäämismoodiin saatettuna. Propaganda tehoaa ja halutaan Suuret Johtaja-isät päättämään omasta puolesta. Autoritäärisyys ja populismi purevat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu