Elämä ei ole harhaa, mutta illuusiota kylläkin!
Mihin tarkoitukseen keksittiin moottorisaha? No, kätilöiden käyttöön mutkattoman synnytyksen mahdollistamiseksi. 1830 se otettiin sairaaloissa käyttöön. Jos lapsella oli iso pää, niin lantioluu sahattiin sillä poikki. Ensin kai Skotlannissa. Tässä on vain yksi iso MUTTA! Sahassa ei ollut moottoria ensinkään, vaan se oli käsinpoljettava, pieni ketjusaha. Englanniksi moottorisaha on ketjusaha, eikä moottorisahaa koskaan käytetty synnytyksen avustamiseen! Tämä todistanee väitteeni, että maailma on illuusiota.
Olet varmaan kuullut, kun vanhemmat miehet sanovat, että;" ei tämä elämä niin kaksista ole". He ovat advaita- hindulaisuuden harjoittajia. Niin - Atman on täysin sama kuin Brahman.
Kun sanot: "minä", niin se "minä" on sama meissä kaikissa elävissä olennoissa. On vain yksi "minä", Jumala tai tietoisuus.
Materia on illuusiota. Kaikki on Jumalan tai tietoisuuden "unta". Kun uneksit, niin kaikki unesi hahmot ovat sinun "luomia". Ainut mikä on olemassa on tietoisuus tai Jumala. Et voi tätä rajallisella ymmärrykselläsi milloinkaan ymmärtää.
Aikaa ei ole! Kaikki tapahtuu "nyt". Kaikki on jo olemassa. Aika ei ole jana, vaan pieni piste. Elämäsi on kuin omaelämänkertakirjasi, joka on jo kirjoitettu alusta loppuun. Et voi lukea sitä yhdellä silmäyksellä, vaan etenet alusta loppuun pikkuhiljaa.
Jumala kokee kokemukset kauttamme. Jumalalla ei ole kuitenkaan ymmärrystä rajallisen mielemme ja maailmamme asioista. Jumala on rakkaus.
Valaistumista ei ole tai olet jo valaistunut. Kummin vaan.
Tulevan ystävänpäivän kunniaksi, edesmennyt Pekka Myllykoski ja kadonnut lihaliemi: https://www.youtube.com/watch?v=my8cO5uoyCw
Ei- kaksisuus! Ei- kaksisuus!
2
198
Vastaukset
Yksi tai kaksi ovat liian vähän, pitää olla monismia.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18263116
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163391
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit202126En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321895- 181861
- 821788
- 261582
- 291430
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361387Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91384Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111324