Elämä ei ole harhaa, mutta illuusiota kylläkin!
Mihin tarkoitukseen keksittiin moottorisaha? No, kätilöiden käyttöön mutkattoman synnytyksen mahdollistamiseksi. 1830 se otettiin sairaaloissa käyttöön. Jos lapsella oli iso pää, niin lantioluu sahattiin sillä poikki. Ensin kai Skotlannissa. Tässä on vain yksi iso MUTTA! Sahassa ei ollut moottoria ensinkään, vaan se oli käsinpoljettava, pieni ketjusaha. Englanniksi moottorisaha on ketjusaha, eikä moottorisahaa koskaan käytetty synnytyksen avustamiseen! Tämä todistanee väitteeni, että maailma on illuusiota.
Olet varmaan kuullut, kun vanhemmat miehet sanovat, että;" ei tämä elämä niin kaksista ole". He ovat advaita- hindulaisuuden harjoittajia. Niin - Atman on täysin sama kuin Brahman.
Kun sanot: "minä", niin se "minä" on sama meissä kaikissa elävissä olennoissa. On vain yksi "minä", Jumala tai tietoisuus.
Materia on illuusiota. Kaikki on Jumalan tai tietoisuuden "unta". Kun uneksit, niin kaikki unesi hahmot ovat sinun "luomia". Ainut mikä on olemassa on tietoisuus tai Jumala. Et voi tätä rajallisella ymmärrykselläsi milloinkaan ymmärtää.
Aikaa ei ole! Kaikki tapahtuu "nyt". Kaikki on jo olemassa. Aika ei ole jana, vaan pieni piste. Elämäsi on kuin omaelämänkertakirjasi, joka on jo kirjoitettu alusta loppuun. Et voi lukea sitä yhdellä silmäyksellä, vaan etenet alusta loppuun pikkuhiljaa.
Jumala kokee kokemukset kauttamme. Jumalalla ei ole kuitenkaan ymmärrystä rajallisen mielemme ja maailmamme asioista. Jumala on rakkaus.
Valaistumista ei ole tai olet jo valaistunut. Kummin vaan.
Tulevan ystävänpäivän kunniaksi, edesmennyt Pekka Myllykoski ja kadonnut lihaliemi: https://www.youtube.com/watch?v=my8cO5uoyCw
Ei- kaksisuus! Ei- kaksisuus!
2
265
Vastaukset
Yksi tai kaksi ovat liian vähän, pitää olla monismia.
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18263116
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää422210Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652078Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363921696Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75935
- 27899
