Ei- kaksisuus! Ei- kaksisuus!

Elämä ei ole harhaa, mutta illuusiota kylläkin!

Mihin tarkoitukseen keksittiin moottorisaha? No, kätilöiden käyttöön mutkattoman synnytyksen mahdollistamiseksi. 1830 se otettiin sairaaloissa käyttöön. Jos lapsella oli iso pää, niin lantioluu sahattiin sillä poikki. Ensin kai Skotlannissa. Tässä on vain yksi iso MUTTA! Sahassa ei ollut moottoria ensinkään, vaan se oli käsinpoljettava, pieni ketjusaha. Englanniksi moottorisaha on ketjusaha, eikä moottorisahaa koskaan käytetty synnytyksen avustamiseen! Tämä todistanee väitteeni, että maailma on illuusiota.

Olet varmaan kuullut, kun vanhemmat miehet sanovat, että;" ei tämä elämä niin kaksista ole". He ovat advaita- hindulaisuuden harjoittajia. Niin - Atman on täysin sama kuin Brahman.

Kun sanot: "minä", niin se "minä" on sama meissä kaikissa elävissä olennoissa. On vain yksi "minä", Jumala tai tietoisuus.

Materia on illuusiota. Kaikki on Jumalan tai tietoisuuden "unta". Kun uneksit, niin kaikki unesi hahmot ovat sinun "luomia". Ainut mikä on olemassa on tietoisuus tai Jumala. Et voi tätä rajallisella ymmärrykselläsi milloinkaan ymmärtää.

Aikaa ei ole! Kaikki tapahtuu "nyt". Kaikki on jo olemassa. Aika ei ole jana, vaan pieni piste. Elämäsi on kuin omaelämänkertakirjasi, joka on jo kirjoitettu alusta loppuun. Et voi lukea sitä yhdellä silmäyksellä, vaan etenet alusta loppuun pikkuhiljaa.

Jumala kokee kokemukset kauttamme. Jumalalla ei ole kuitenkaan ymmärrystä rajallisen mielemme ja maailmamme asioista. Jumala on rakkaus.

Valaistumista ei ole tai olet jo valaistunut. Kummin vaan.

Tulevan ystävänpäivän kunniaksi, edesmennyt Pekka Myllykoski ja kadonnut lihaliemi: https://www.youtube.com/watch?v=my8cO5uoyCw

2

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksi tai kaksi ovat liian vähän, pitää olla monismia.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍑 ­­N­y­m­f­­­o­­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18263116

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe