Kyselyt polttopuun hinnasta kertoi loistavasti miten pihalla Stubb on tavallisen ihmisen elämästä.
Stubb arvioi 4 klapimotin hinnaksi 22 euroa, miten ihminen voi olla noin pihalla todellisuudesta.
Stubb arvioi 4 klapimotin hinnaksi 22 euroa, miten ihminen voi olla noin pihalla todellisuudesta.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Metsänomistajat nyt joukolla Stubbbia äänestämään!
😂😂😂
Voi luoja jos tuosta sammakkogeneraattorista tulisi presidentti.
Tuhansien sammakoiden mies.
Tuloo siitä,älä huolehdi.Notti herää huomenna Stubbin aikaan.
Varmaa twiittailee vaan itsestään kun Ukrainassa käydään sotaa, vähän niinku 2014
Ei Italiassa tarvitse polttopuita, usko jo!
Eikä Suomi tartte italialaista presidenttiä.
Ei niin siksi ei stubbia
Kuinka paljon maksaa viisi mottia priimaa suomalaista koivuklapia, uutisankkuri Jan Andersson kysyi.
Stubb vaikutti hämmentyneeltä.
Haavisto arvioi hinnaksi 400 euroa. Stubb arvioi 22 euroa.
– 22 mitä? Andersson kysyi.
– No ei ole ruplia, vaan euroja, Stubb vastasi.
– 22 euroa, viisi mottia... 22 euroa? No se on nyt siinä, toimittaja Andersson kuittasi. Oikea hinta viidelle motille klapeja on 375 euroa.
(MTV)
Suurin osa Suomen kansasta on täysin tietämätön klapien hinnoista!
Meneppäs esim.Helsingin keskustaan tekee galluppia.
Eikä sitä oo tarvis tietää jos ei klapia tarvi.
Stub on hyvä ja asiallinen presidentti!Haavisto liian äkäinen pressaksi,saa vielä sodan aikaan äkkipikaisuudellaan
Stubb on presidenttinä arvaamaton ja suorastaan vaarallinen Suomelle. Jäyhä ja harkitsevainen Haavisto on huomattavasti varmempi valinta kun möläyttelevä Stubb!
Eipä tartte murehtia klapien myyntiä, kun vihreä Haavisto iskee metsän luonnonsuojelualueeksi tai ainakin rauhoittaa hiilinieluksi.
Moni metsänomistaja kyllä ihan omaehtoisesti suojelee osia metsistään.
Haavisto tiesi umpi Helsinkiläisenä koivuklapin hintatason yllättävän hyvin (hänhän arvioi viiden heittomotin hinnaksi 400e)
Firenzen Pinokkio alkaa luultavasti reissaamaan urakalla, kotimaassa käy vain vaihtamassa kalsarit?😂🤣
POLTA MEHTÄ PYSTYYN LÄMMITTELE JA ANO KATOKORVAUKSIA KYLLÄ JUOPPO LINTILÄ LIKSAA JÄRKKÄÄ HUIJAA BISSNES FINLANDIA KERRO SALAMA ISKI TULI POLTTI.
Onko sun paha olla?
Miksi tuo kuuluu pressa vaaleihin
Eisaatana
Notti on oikestodemari ja Stubidon mies
Kauhava näkyy olevan oikein oikeistolaisten mekka.
Joo täällä ei viherkommarit juhli.Se jos joku on komiaa!
Stubbi irtisanoi itsensä Kokoomuksen jäsenyydestä. Mutta vain näennäisesti. Ettei tarvitsisi pyyhkiä tulevia sotkuja puvuntakilta pois, kohta roiskuu!
Halonenkin irtautui näennäisesti SDP:stä, oli kuitenkin vasurien käsikassara ja maan huonoin presidentti.
Hyvin harvallakaan taviksella on tarvetta klapeihin. Eli eivät tiedä hintoja. Ihme änkytystä. Käsittääkseni klapikauppa ei kuulu pressan tehtäviin.
Eipä tuo Haavistokas oikiaa osunu klapeissaa.Voi toki Helesingin seurulla msksaakki 100e motti mutta meilläpäi 50-60e
Kummankaan vaimo ei tiedä edes mikä on klapi. Tasapeli.