Pakkas hätätila nyt milloin nyt nyt

Mitä laitetaan kattilaan italian jätteitä polttoöljyä palaa turvetta haketta
14179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Missäs ovat ilmasto huutelijat varmaan lämpimässä

Äänestä

Ovatko keränneet käpyjä polttoon

Äänestä

MPÖ on liian kallista verrattuna Dieseliin...vain n. 20-25 centtiä. Ei voida enää puhua edullisemmasta tupaöljystä..

Äänestä

Mistähän se sähkö oikein tulee töpseliin

Äänestä

Jäteöljyä puitten kanssa kattilaan

Äänestä

Palaturvetta puiden sekaan

Äänestä

Kaikki mikä palaa antaa lämpöä

Äänestä

Elotaleban taikaa nauttia punaviiniä säätää patterit isommalle

Äänestä

Ihmiset alkaa palata takaisin öljylämmitykseen koska sähköherrat tunaroi

Sisälämpötila kymmenen astetta, mutta sähkölasku satoja euroja – Sandra Strömvall joutuu palaamaan öljylämmitykseen

"Kallis sähkö ja kylmä sää pakottavat talonomistajia ottamaan fossiiliset keinot käyttöön. Yli 22 000 pientaloa on jo tehnyt tuetun lämmitysremontin.
Vaikka sisälämpötila pidettäisiin alhaisena, kuluttavat Strömvallin mukaan ilmalämpöpumppu, lämminvesivaraaja ja patterit kylmimpinä päivinä jopa 100 kilowattituntia vuorokaudessa.

Vielä viime kesänä Suomessa oli reilut 100 000 öljyllä lämpenevää pientaloa. Yle uutisoi tuolloin, että huomattava osa taloista oli kasvukeskusten ulkopuolella eikä energiaremontin toteuttaminen ollut niille kaikille kannattavaa."

https://yle.fi/a/74-20073583

Äänestä

Wescopir lämmittää puilla taas

Äänestä

Ilmastonmuutos huuhaa

Äänestä

Suomessa tammikuu kylmin 8 vuoteen

Äänestä

Mitään ihmeellistä ilmastonmuutosta ole

Äänestä

Kohta eu kieltää puun polttaminen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä laitetaan kattilaan italian jätteitä polttoöljyä palaa turvetta haketta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu