Eikö vihreät edes tajua hävinneenä ?

Huutavat kitapurjeet lepattaa. suorassa TV -ohjelmassa nyt klo 21:03.
Eikö vihreät todellakaan käy kaikilla pytyillä ?
21231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Turussa wanhan ryppynaama Janita Andersson ( vihr.) kohelti ja likasi kuvaruutuni pinnan .....luuletko vihermädättäjät jotain voittaneensa ???????

Äänestä
  • Huvittavuuden huippu: Stubbilla (tohtori) oli paljon opittavaa (lukiopoika) Haavistolta!? :)

    :D

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Huvittavuuden huippu: Stubbilla (tohtori) oli paljon opittavaa (lukiopoika) Haavistolta!? :)

    :D

    Sinun ironia haavistosta naurattaa:) Oppihan Stub varmaan sen, ettei kannata tehä carunakauppoja.

    Äänestä

Ei.

Äänestä

ei aina onnistu toi satasen hallituksen petos äänestely

Äänestä

sija oli kuitenkin parempi kuin persuilla, eikö hävetä?

Äänestä

Ei nämä mitkään puoluevaalit olleet. Junttipersu Ei edes sitä ole tajunnut. Onko kylässäsi yli, vai alle 1000 asukasta lesta?

Äänestä

Harkimo voitti JOKERIT HÄVISI

Äänestä

Puhemies protesti rakaisi vaalit. Miten meni omasta mielestä.

Äänestä
  • Setalaiset saavat päin lärviään joka ikisessä asiassa. Se on hieno juttu havaita, että Raamatun Jumala ei ole hylänny suomen kansaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Setalaiset saavat päin lärviään joka ikisessä asiassa. Se on hieno juttu havaita, että Raamatun Jumala ei ole hylänny suomen kansaa.

    Aamen!

    Äänestä

Kyllä näyttää vihreiden taustajoukkojen naamat olevan ihan norsunfitulla.

Äänestä
  • Se on erinomainen juttu, kun ovat taas kerran sen näköisiä. Ovat tunaroineet jo liian paljon suomalaisten maksettavaksi.

    Äänestä

Kun porvarit luulevat voittaneensa, niin vastaisku tulee kuin moukari.

Mitäs sitten kun laitetaan kymmenen ja sata uutta lakkoa. Pannaan vaikka koko keskusta jumiin barerikadeilla määräämättömäksi ajaksi. Kymmenentuhatta kansalaisaktiivisuusoperaatiota kunnes porvarit rukoilee että olisivat äänestäneet Haavistoa. Ja eduskunnasta tehdään heti kättelyssä paikka joka ei päätä mistään.

Voidaan tehdä vastaiskua natsihallinnolle sadallatuhannella tavalla joita ette arvaakaan.

Äänestä
  • Näinkö sitä taas uhotaan? Eli vallankumousta ja sisällissotaako olet hakemassa?
    Noh, kun pahin humatila hellittää ja krapula iskee, niin sitten taas tullaan takaisin maanpinnalle...

    Äänestä

Se on hysteerikiljua. Huomenna haetaan saikkua.

Äänestä

Suomi tulee hyvin toimeen ilman Punikki / vihr. 🇫🇮 Persut on suomen selkäranka 🇫🇮

Äänestä

Itse äänestin ensimmäisellä kierroksella Haavistoa, koska hän oli paras ehdokas pudottamaan natsi-halla jatkosta, kuten kävikin.

Ihan sama kumpi valittiin, pääasia, ettei se ollut persu, joiden kansanedustaja nimitteli edellisen hallituksen ministereitä persereijiksi.

Nyt meillä on EK:n bossinJyri Häkämiehen johtama nukkehallitus, jossa persut tekee, mitä Jyri käskee.

Äänestä

Viherkommarit joko olette uutisoineet maailmalle, että suomessa on tulevaisuudessakin äärioikeistolainen presidentti….hehhehheh…

Äänestä

Tuleeko ”työväenliikkeen” suihkuseurapiirien Super Sanna pelastamaan teidät, islamilaisella arvopohjalla ja ihmiskäsityksellään….

Äänestä

Ollaanpas nyt kiltisti eikä ryhdytä lyötyjä lyömään. Vaalitulos oli tiukka huolimatta voittajasta, toivotaan että Stubb muistaa tämän. Kenraalit olisi ehkä joutuneet pelkäämään kuka siirretään muihin tehtäviin kuten konsulipäälikkö. Haavisto kritisoi Mika Aaltolan Turkin matkaa, kun muka virkamies ei saa osallistua politiikkaan, huolimatta ettei Aaltola rikkonut hallintolakia ja ulkoasiainhallirolakia, kuten Haavisto.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huutavat kitapurjeet lepattaa. suorassa TV -ohjelmassa nyt klo 21:03.
Eikö vihreät todellakaan käy kaikilla pytyillä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu