Miten tuollainen vastuuton hölösuu voisi olla USAn presidentti

Anonyymi-ap

12

216

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varsinainen älynväläys jälleen kerran.
      Tai älytön väläys.

    • Anonyymi

      Trumppihan oli Halla-ahon mukaan parasta mikä amerikalle on tapahtunut pitkään aikaan - NOT

      • Halla-aho oli tässäkin oikeassa, samaa sanoin itsekkin aikanaan. Syy tuohon lausuntoon oli se että täysin politiikan ulkopuolelta tueva ihminen saa niskaansa sen sisäänpäin kääntyneisyyden valtarakenteen jinka mädännäisyys ja suorannaisnen korruptio tulee siinä kohtaa näkyviin, ja näinhän kävikin. KUn tiedettiin ettei trump suostu niihin ikiaikaisiin suorastaan laittomiin lehmänkauppoihin mitäkä on aina päydän alla tehty, niin hänestä rakennettiin tuholaiste joka vie maan perikatoon.
        Totuushan on se että Obama suisti kansakunnan sellaiseen sekasortoon että se avasi tien Trumpin kaudelle, vaalitulos ei ollut Trumpin hyvyyttä vaan Obaman huonoudesta johtuvaa, ja sama näyttää toistuvan seuraavissa vaaleissa.
        Se että euroopassa niin nämä usa.n turvan alla köllötelleet päättäjät, juuri se maailmaa syleilevä porukka jonka mielestä joku muu hoitaa, lehdistön kera haukkuivat Trumppia ihan mistä vaan vääristellen ja keksien asioita, miksi kukaan luulisi että sellaisen maanosan auttaminen kiinnostaisi häntä, eikö omalla käytöksellämme häntä kohtaa ole mitään merkitystä?

        Stolttenberghän olisi voinut hoitaa pestinsä niin että kaikki nato-maat hoitavat velvollisuutensa, mutta ei siihen ole viitsinyt paneutua kun usa on maksanut euroopan turvallisuuden, tästähän on kyse.
        Trump jo kaudellaan vaati lusmuja maksamaan sovitusti ja ylläpitämään sovittua puolustuskykyä jäsenmaiden kesken, ja mitä on viimeiset pari vuotta meille näyttäneet? Trump oli ihan oikeassa ja näki tilanteen todellisuuden ennenkuin nämä pekat ja sannat taas alkoivat hihkua omaa erinomaisuuttaan auttamattoman myöhässä.
        Historiallinen totuushan on että ensimmäinen maailmansota olisi päättynyt hyvinkin toisin jos jenkit eivät olisi tulleet avuksi euroopaan, toinen maailmansota olisi myös ollut lopputulokseltaan vielä enemmän erilainen jos jenkit eivät olisi rientäneet euroopan avuksi, ja nyt Ukrainan sodan sytyttyä eurooppalaiset ihmettelee että jenkin aikovat vähentää tukeaan Ukrainalle vaikka itse auttavat vain murusilla verrattuna amerikkalaisiin. Eikö missään kohtaa sytytä että voisiko se sittenkin olla jonkun muun vika kun trumpin?
        Yhä edelleen suomalaisetkin iltapäiväroskat uutisoivat että trump oli /on putinin hyvä ystävä, vmp ihan oikeasti, tavannut presidenttinä protokollan mukaisesti ja maireasti hymyilty ja oltu muka samaamieltä että sopulit on tyytyväisiä. Olen ehdottomasti sitä mieltä että haloset ja kumppanit ovat paljon suurempia trumpin ystäviä, mutta samat tahot jotka trumppia haukkuvat nostavat jotain halosta jalustalle kritiikittömästi, aivan totaalisen absurdia.


    • Anonyymi

      Yleensäkin ottaen kuvaa koko kansakuntaa.
      Kaksi vanhaa, seniiliä äijää.
      Luulisi tuosta määrää sakkia löytyvän edes ne kaksi fiksua ja vähän nuorempaakin.
      Eipä sillä mantereella ole ollut kuin yksi fiksu pressa, Obama. Osasi käyttäytyä sivistyneesti, ei rääkynyt, järki juoksi jne.
      Kun Trumppi kävi täällä kylässä Niinistön luona, tajusin ekan kerran kunnolla, kuinka fiksu meidän pressa on. Stumppi ei varmasti yllä Niinistön tasolle, toivon että olen väärässä, mutta taitaa saappaat olla liian isot.

      • Anonyymi

        Ei epäilystkään. Suurella rahalla ja median mittaamattomalla tuella...ja vain 99 000 äänen enemmistöllä. Ja perästä kuuluu, kun saimme eliitin presidentin, että miten jo nyt suomalaisista ja kansastamme vieraantunut huomioi koko Suomen ja sen edun ajamisen. Hölösuita riittää, kun pitää niin heti aina ottaa kantaa


      • Anonyymi

        Stubb on globalisti, ei häntä Suomen etu kiinnosta.


    • Anonyymi

      Amerikassa on aina tykätty hölösuista ja helppoheikeistä,nehän uskoo kaiken mitä niille joku syöttää. Trumppi on juuri sellainen mistä ne tykkää,showmies.

      • Anonyymi

        Trump on torikauppias.
        Proud Boys idioottien ihanne!
        😂👀


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trump on torikauppias.
        Proud Boys idioottien ihanne!
        😂👀

        U got IT!
        😂👀


    • Anonyymi

      Aivan samoin kuin sammakoita suustaan päästävä Stubb Suomessa!

    • Anonyymi

      Rahaahan tuo vain kinuaa. Ei auttamista jos ei rahaa tarpeeksi. Suomen kohdalla 2% bktsta tarkoittaa nykyisin jo 6 miljardia euroa vuodessa jenkeille.
      Bisnesmies kuten Trump osaa kyllä nuo sävelet miten kansoja kiristetään. Tulette huomaamaan ja etenkin Stubb nyt,että Putinilta suojautuminen maksaa rahaa ja paljon. Tuohon 2% päälle vielä kaikki kalustohankinta, kuten panssarit ja muut maa-aseet,hävittäjät, merikalusto.
      Tulee reserviläisarmeija hintoihinsa mutta mitäs halusitte niin. Sitä saitte kuten se tilaus meni jne...

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sua j-mies!

      Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
      Ikävä
      58
      5505
    2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

      Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
      Maailman menoa
      174
      4460
    3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

      Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
      Ikävä
      16
      3912
    4. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      38
      3476
    5. Tykkäys ei tarkoita

      yhtään mitään!
      Ikävä
      51
      3451
    6. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      58
      3228
    7. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

      On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
      Kankaanpää
      10
      3030
    8. Puukotus Lidlissä

      Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
      Kankaanpää
      26
      2633
    9. Mulle riittäisi halaukset

      Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
      Ikävä
      46
      2287
    10. Tarvitseeko

      kaivattusi suojelua?
      Tunteet
      39
      2246
    Aihe