Persut, miks ootte siellä äärilaidalla, äärioikeiston hulluudessa?

Tulkaa tänne keskelle, keskustassa on tilaa.
6114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Persut istuu eduskunnassakin äärioikealla laidalla.

Äänestä

Ääripersut kaappas sen vallan Soinilta, jolla oli enemmän tarttumakohtaa edeltäjiinsä. Veikko Vennamon perustamaan SMP:hen.
Tuli nää koulupudokkaat, skinit, testosteronihirviät ja wanna-be-natsit. Kellareissa synkkää metallia soittavat.

Äänestä
  • Tiesithän, että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet enemmän kuin 100 000 000 ihmistä. Persut 0.

    Äänestä

  • Harva persu muistaa että Halla-aholaisten vallankaappaus oli laitonta.

    Äänestä

Persut ovat eksyneet oman napansa ympärille. Lähetä opas.

Äänestä

Ottaneet mestaristaan mallia, hänkin aina hiippailee eduskuntasaliin seinän viertä pitkin, koko joukkio on siis laidalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tulkaa tänne keskelle, keskustassa on tilaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu