En ole enää vastuussa teistä enää. Surullisena olen huomannut että on niin harvat jotka ovat viisaat ja ajattele oma ja perheen parasta ja yrittävät löytää sen voiman , joka Puhdistaa ja parantaa . Jeesus sanoi viimeisessä viestissä maan päällä !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pysykäät paikkalla kunnes vuodataan Voima Korkeudesta teihiin.. Harva haluavat pysyä paikkalla vaan haluavat ratsastaa ja riehua Tai ajaa mootoripyörällä , autolla ja kaahata tuhat ja sata , että saa ajatukset pois Ristinkuolemasta, jonka kautta ihminen Uudestisyntyy ja saa todellinen Uskovan Elämä.
Rukoilkaa rakkaat Oikea Herätystä jonka kautta ihmiset ja uskovat löytäävät Ristinkuoleman kautta Uusi Elämä , josta Paavali huusi ON VOITTO MINULLE..
JOS JUMALA SUO JA SAAN ELÄÄ !! NIIN TULEN TAKAISIN AHISTAMAAN TEITÄ RAKKAAT , JOS EI NIIN TOIVON NÄKEMISET TAIVAASSA !!
NYT JUMALA SIIRTÄ MINUT MUIHIN TEHTÄVIIN..
Poistun keskusteluista Rakkaat helluntailaiset. olkaa siunattuja.
6
276
Vastaukset
- Anonyymi
Helluntailaiset mukana maailman hengessä, politiikassa ja moottoripyörä kerhoissa.
Kokouksissa yritetään henkeä pumpata ja luoda tunnelmaa...
Sielullista uskoa 😣😥😫 - Anonyymi
Kiitos viimeinkin asiaa aloittajalta!
- Anonyymi
Kauanko meinaat olla pois? Tunnin? Kaksi?
- Anonyymi
Tervetuloa takaisin kun olet latannut akkujas muuvalla rauhoittujen jos itse vain halujat.
Mikä on poistumisesi perimmäisin syy? Ihan mielenkiinnosta kysäsen.
Et ole pelastumisen osalta vastuussa muista lampaista. On valitettavaa kuinka paljon saa tehjä työtä ja nähjä vaivaa ja huomata ettei sillä ole toivotua laajaa vaikutusta kuuroihin. Evankelijumia tulee silti pitää esillä, sillä joillekin se uskoontuloa päivä on ejessään ja varmaan muilla niityillä niin teetkin kun lienet sellainen ettet malta olla yleiseen pappisvelvollisuuvet sivuuttajen evankelioimattakaan elää, Jumalan käskyä vastustaa.
Jumalan siunausta jatkoon,
Selef Urge - Anonyymi
Lahkosaarnaajan tehtävään ja moottoripyöräjengin jäseneksi on sama kelpoisuusvaatimus. Vähintään yksi henkirikos.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 47654
- 36623
- 47623
- 30611
- 40595
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34567- 50560
- 37496