Euroopan maat voi hyvin vielä tehdä Eu paketin lisäksi kovan lisäyksen Ukrainan rahoitukseen.
Yhdysvallat voi siten rauhassa keskittyä diktatuurinsa valmisteluun (Trump) rauhassa.
Pienet maat nykyisten apujen päälle.0,5 -3 miljardia.
Vauraat ja suuret Euroopan valtiot 3-6 miljardia.
Näillä rahoilla nostetaan Euroopan puolustusteollisuus Ukrainan avuksi.
Nyt ei ole leikin aika.Venäjän diktaattori on koko maansa valjastanut vain sotaa kiihdyttääkseen.
Yhdysvallat voi siten rauhassa keskittyä diktatuurinsa valmisteluun (Trump) rauhassa.
Pienet maat nykyisten apujen päälle.0,5 -3 miljardia.
Vauraat ja suuret Euroopan valtiot 3-6 miljardia.
Näillä rahoilla nostetaan Euroopan puolustusteollisuus Ukrainan avuksi.
Nyt ei ole leikin aika.Venäjän diktaattori on koko maansa valjastanut vain sotaa kiihdyttääkseen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Yhdysvalloissa tulee nykyisin jo kaduilla ja ostareilla ruumiita Ukrainan sodan tapaan.
Pian Yhdysvaltoihin matkustavan
vakiovaruste on oltava luotiliivit ja kypärä!
Heillä kuluu aika toistensa ammuskeluun, ei riitä aikaa tukipaketteihin.
Miksi venäläisten sallitaan lentää tänne helikopterillaan. Eikö rajat olekaan kiinni? Eikö ole Venäjän sotatoimien tukemista, jos annetaan heidän huoltaa helikopterinsa Suomessa? Ei pitäisi antaa lentää Suomen ilmatilaan eikä huoltaa täällä. Eikö amerikkalaiset tai EU kiinnostu tällaisesta pakotteiden kierrosta. Tuollaista helikopteria voi käyttää myös sotilaiden kuljetuksiin. Ei ihme, että länsi ja Ukraina häviää sodan.
Väännetään nyt rautalangasta esimerkki. Ei kukaan pysy kännissä jos päivittäin annetaan vaan kymmenen kaljaa ja lupaillaan, että tulossa on. Kaljaa olisi vietävä kerralla kymmenen laatikkoa ja luvattava pitää varastot täynnä. Vain näin voidaan saada täysi rähinä päälle ja usko huomiseen.
Ei sinne kannata mitään rahaa lähettää. Britannia ja Ranska voisivat lähettää Ukrainaan omat joukkonsa ja kumpikin maa osan Ydinohjuksistaan. Tämä luultavasti säikäyttäisi Venäjän. Venäjä pelkää ja kunnioittaa vain Voimaa.
EU-maat hajoavat sisältä käsin, vahinko että tietoa ei anneta sensuuri Suomessa.
Myös Puolassa on valtavat mielenosoitukset.
Suomi kerjää sotaa. Siittä saimme varmuuden kun kuunneltiin uutta Pressaa. Ei muuta kun Lapuan patruuna tehdas 24/7 täysillä että saadaan patruunoita kunnolla varastoon kun ydinkärkiä alkaa lentää siellä sun täällä. Puskasotaakos ne Lapualla odottelee.
Nämä sekopäiset Natomaat uhoajat saisi mennä takaisin toiseen maailman sotaan opiskelemaan ja tunnustelemaan miltä se sota oikein tuntuu.
Kolmas sota ei sitten olekaan enää mitään leikkiä. Laittaisin ensimmäisesksi nämä idiootti politikot tuonne ensimmäiseen riviin miettimään näitä uhoamisia. Jokainen kääntyis ympäri kun ensimmäinen sinko pyyhältää yli