Kohta lakoin toverit pääte asemalla

Vasuri/SKP ja Sosialistit, viimeinen sammuttaa valot
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko tovereilla rahaa maksaa lakko kustannukset jotka miljarjeja ?
Kela ei anna siihen tukeja.

Äänestä
  • Persu olet kovin yksinkertainen. Yrityksille tulee pieniä tappiota, mutta kun eivät maksa lakkopäiviltä palkkoja niin se tasoittaa tuskaa.

    Äänestä

SKP jo liittyi 1990 vasemmistoliittoon. Yhdessä toverit huseeraan lakoin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vasuri/SKP ja Sosialistit, viimeinen sammuttaa valot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu