Oli Iltasanomien printtilehden etusivulla isoilla kirjaimilla. Navalny kuoli juuri ja täällä tiedämme jo varmuudella kuka hänet tappoi. Vai tappoiko kukaan. Suomella on hyvä salainen tiedustelu organisaatio.
Putin tappoi Navalnyn.
Anonyymi-ap
5180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitäpä sitten
Navalnyi yritettiin myrkyttää jo kerran aikaisemmin. Hän kuntoutui ja oli hyväkuntoinen 46 vuotias - kunnes joutui vankilaan. Putinin vastustajat ei kuole Venäjällä luonnollisesti. Miksi Navalnyin ruumista ei edes näytetä äidille, jos ei ole mitään peiteltävää? HÄH!
Navalnyi (todennäköisesti myrkytettiin), Kara-Murza (myrkytettiin), Litvinenko (myrkytettiin), Spripal + tytär (myrkytettiin), Nemtsov (ammuttiin), Zelenov ( putosi ), jne. jne. Lukemattomat Putinin kritisoijat ovat kuolleet "mystisesti" viimeisen parin vuoden aikana.
Niin mitäpä sitten, nationalisti Navalny kuoli.
Onko teistä Suomalaisesta paskahoususta puolustaan aatteitaan kuin hän? Ei ole. Menkää peilin eteen ja lyökää itseenne selkään. Teiltä tippuu kintaat kädestä. Sitä te olette. Paskahousuja.
Ei siinä ole mitään salaista, että Navalnyi suljettiin Kalsarimyrkyttäjän käskystä epäinhimilliseen vankilaan hitaasti kidutettavaksi hengiltä. Tuomio oli pelkästään poliittinen eikä kestä mitään oikeudellista tarkastelua. joten kyllä Putler tappoi Navalnyin.