Jos parisuhde alkaa vasta 34-vuotiaana

Onko se jo huonompaa kuin 20-vuotiaana?
4310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mitä ihmettä ? Jos ihastuu, ei siinä iällä ole mitään merkitystä! Kuvilla on tietysti, ja ihan hyvällä tavalla. Ikä saa näkyä, rakkaus saa näkyä! Onnea ei tarvitse peitellä!

Äänestä

Ei ole huonompaa, mutta kokonaisuutena on paljon vähempää. Mitä nuorempana opiskele, sen jo ennen aikustumistaan taitaa.

Äänestä

Riippuu vähän, onko kyseessä ensimmäinen parisuhde koskaan.

Lähtökohtaisesti tietenkään korkea ikä ei tee parisuhteesta huonompaa.

Äänestä
  • Mä en oo ollu koskaan parisuhteessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko se jo huonompaa kuin 20-vuotiaana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu