Helluntailaisille on kaikki mahdollista

Tarkkana pitää olla.
10369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jotenki se Raamattu todistaa sinun kanssasi yhtäpitävästi, vaikka et sitä tiennyt.

Mark 9:22-24 "Mutta jos sinä voit jotakin, niin auta ja armahda meitä!” Jeesus sanoi hänelle: ”Jos voit! Kaikki on mahdollista sille, joka uskoo.” Heti lapsen isä huusi: ”Minä uskon! Auta minua voittamaan epäuskoni! ”"

Mvh J - K

Äänestä

Hepr. 9:27

Jokaisen ihmisen osana on kerran kuolla ja sitten joutua tuomiolle.

Äänestä

Ps. 58:4

Luopuneita ovat jumalattomat äidin kohdusta asti, eksyneitä valhettelijat hamasta äidin helmasta.

Job 4:18

Katso, palvelijoihinsakaan hän ei luota, enkeleissäänkin hän havaitsee vikoja.

MItäs muitakaan nämä on kuin helluntailaisia?

Matt.7
22 Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?'
23 Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät'.

Äänestä

Niin minulle on kerrottu että helluntailaisten parissa on parin vaihtoa!
Olin tuosta hyvin järkyttynyt!

Kyllä kaikki synti ja synnillisyys löytyy helluntailaisista!

Äänestä
  • Kertoja on itse Helluntailainen rivijäsen joten hänen nimeensä en mainitse

    Solun Johtaja hankki myös käsiinsä miten paljon hellutailaiset olivat antaneet
    rahaa (kolehti) eli uhri?
    Ja tulos oli aivan sama kuin mitä Luterilaiset maksavat Kirkollisverona!

    Äänestä

Ei Jumalan lapset joudu tuomiolle. Vain pahantekijät ja ne, joilla ei ole Jumalan Pyhää Henkeä joutuvat tuomiolle. Eikä armahtavaa tuomiota ole. Miten voisi olla pelastuksen sinetti, jos se ei kuitenkaan pelastaisi. Aivan samoin jos olisi pelastusrengas, joka veteen heitettynä menisi pohjaan kuin kivi.

Äänestä

Helluntailainen kun on "voitelussa" niin sattuu ja tapahtuu!

Helluntailainen oli Eduskunnassa "voitelussa" ja tarttui Päivi Räsäsen tuuheaan tukkaan ja siitä Päiviä riepotteli!
Asia on sovittu ja Päivi Suomen tunnetuimpana Kristittynä antoi teon anteeksi!

On vaikeaa ymmärtää mitä tämä tapaus ja "voitelussa" ollut Helluntailainen yritti kertoa?

Äänestä

Helluntailaiset käyvät kuolemaa tekevien vanhusten luona sairaalassa Tetamenttaus kirje mukana!

Näin vanhuksen ainut omaisuus asunto onkin Helluntailaisen Lahkon omaisuutta ja köyhät vanhuksen lapset , jotka odottivat perintöä jatkavat Ruokajonossa ja KELA haastatteluissa pyytämässä elatusapua!

Äänestä

🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

💋 K­­u­u­­­m­a­­­t­­ ­­­t­y­­­t­­ö­­t­ ­­o­­­d­­­o­t­t­­­a­­­v­­­a­­t­­­ ­­s­­i­­­n­­­u­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18278713

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tarkkana pitää olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu