Oletteko menettäneet järkenne. Eläkeläiset ovat tehneet TYÖTÄ elämänsä ajan saadakseen Suomen nousuun ja maksaneet eläkkeitään ja te kehtaatte vaatia eläkeleikkauksia ja veronkorotuksia heille joista monet jo nyt kituuttaa pienillä eläkkeillään päivästä toiseen. Monilla on jo sairauksia ja sairasmenot suuria. Miten häpeättekin vielä heiltä kiristää. Missä on ymmärrys, olette itse nuoria ja voimissanne. Jaksatte tehdä myös töitä opiskelun ohessa. Niin ovat teitä edeltäneet sukupolvetkin tehneet. Oletteko se pullamössö sukupolvi vaatimuksia täynnä, kaiken jo saaneet helpolla? Osaatteko edes hävetä vaatimuksienne kanssa. Onko tässä tuleva Keskustan malli? Luuletteko jonkun teitä vielä äänestävänkin joskus? Syöksy alas on jo alkanut.
Haloo Keskustan nuoret!
Anonyymi-ap
4128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jee
Mä olen aloittanut työt 14 vuotiaana. Opiskellut työn ohessa ja päivääkään en ole ollut työttömänä. Ylitöitä tein yli sallitun. Veroja maksan eläkkeestä niinkuin muutkin. Omalle lapselle menee ksikki mitä jää yli.
Ja jumalauta ennen ei kaikki ollut opiskelijoille ilmaista, kuten nykyään! On siinä nuorten helppo narista eläkeläisten rakentamassa hyvinvointivaltiossa.
Opiskelijoille sanon, että valmistukaa ja menkää töihin tienaamaan tulevaa eläkettänne.