Ihmettelen kuinka voi olla mahdollista, että kaupunki alaskirjaa säätiön 120 000€ lainan luottotappioksi?
Eikö kellään kellot kilkuttanut ennen lainan myöntämistä tarkastaa kiinteistön kunto. Kyllä täällä Härmässä on jo kauan tiedetty talossa ongelmia olevan.
Eikö kellään kellot kilkuttanut ennen lainan myöntämistä tarkastaa kiinteistön kunto. Kyllä täällä Härmässä on jo kauan tiedetty talossa ongelmia olevan.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sitäpä saakin ihmetellä!! Olisko kaupunginhallitusta viety vähä niinkuin litran mittaa, Komiatlehti uutisoi asiasta varsin tyhjentävästi. 2022 tehdystä kuntotutkimuksesta ei tuotu tietoa kaupunginhallitukselle ennenkuin vasta vuotta myöhemmin 2023.
Se oli silloin jo myöhäistä, löysät oli jo housussa!
Tässä jos missä, on meidän veronmaksajien kukkarolla käyty härskisti!
Jutun mukaan eteläpohjanmaan hyvinvointialueella oltiin myös hyvässä uskossa. Eri ekspertit olleet asialla.
Komiatin mukaan säätiön edustajat tiesivät rakennuksen kunnon. Tälläiselle toiminnalle on nimikin.
Jos ostan vanhan talon, velvollisuuteni on kysyä onko siinä oireiltu ja onko se tutkittu. Saman luulisi koskevan julkisyhteisöä.
Eipä kiinnosta kaupungin hallitusta kantaako vastuuta kukaan. Kepulaiset juuri tällaisia sosialisteja. Yhteinen hyvä kyllä otetaan mutta kun vastuun kannon paikka mennään piiloon.
Onko Helmiranta kunnossa ja onko siitä tehty kuntotutkimusta? Paljonko sinne on takauksia?
Tässähän on törkeän petoksen merkit. Hallitushan vastuussa rikollistwn suosimisesta.
Rikolliset taitavat olla itsepäättämässä asiosta. onhan siellä kirkkovaltuutettu ja kaupunginvaltuut ettuja sääätiön hallinnossa. Kysynkin mitähän tähän kaupparekisteri sanoon.Toivottavasti saavat tiedon. Seuraamukset taitaa olla aikamoiset
Voiko tälläänen mennä vaan olan kohautuksella?
Kyllä Härmä-pualue on vahva. Menikö päättäjien aika tualloin Lumion jahtaamiseen?
On ilmiselvää hitaimmallekin ettei kaupunkia johda kukaan. Yhtä sekamelskaa on päätöksen teko. Miksei Henrik Pyhäjärvi kelvannut siinä olisi ollut hyvä johtaja.
KYLLÄ kEIJO yLISEN PITÄISI OSATA JA LAINKIRJAN., mutta onko härmäisten touhuja pannan kaupunki kontillensa.
Puhti voi nyt rauhoittua jo. Kirjoitustyyli paljastaa.
Ps. Jätä tekninen johtaja rauhaan tai joudut vastuuseen.
Helmiranta? mitä tekemistä tässä asiassa on Helmirannalla, nyt käsitellään Härmän vanhusten tukisäätiön asiaa. Älä heittele kalikkaa pitkin kyliä. Polttaako?
Kiinteistönhoito yhtä retuperällä kun kaupunginhallitus päätöstenteko.
Riihi, tietotalo, hotelli, helmiranta, jäähalli. Pitääskö katsoa kirjanpitoa ja omaapääomaa? Ja sen jälkeen poisto-ohjelmia että onko niitä kuinka rukattu?
Nyt syytettiin väärää puuta, mutta alkaako härmäläisiä ahdiistaa kun puuttutaan heidän tekemisiin.