Korkeampi älykkyys takaa ateismin menestyksen. Nyt on vain havaittu Pissa-testeissä, että lapset pärjäävät koulussa entistä heikommin: heistä on tullut tyhmempiä. Tämä lupailee huonoa ateismille.
Kristinusko voittaa!
Kristinusko voittaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Poen laki
https://fi.wikipedia.org/wiki/Poen_laki
Uskonto on kuin pöytä jonka päälle katetaan ruoka sekä muu hyvä. Ateismi tarjoaa ateriat lattialla ilman ruokailuvälineitä.
Ateismi ei tarjoa mitään vaan tarkoittaa jumalusko puutetta
Teismi tarjoaa valheita ja epätotuuksia.
Nuoret miehet ovat raitistuneet ja moni on kiinnostunut kristinuskosta, vaikka kouluissa on vähennetty uskonnon opetusta.
Tiedätkö mitä teen valehtelijoille ? uskovainen tuo syyttömien tuomitsija 😠
ja valheilla elostelija 😠😠😠
KORKEA ÄLYKKYYS
TOTTAKAI ATEISMMI VIE ÄLYKKYYDEN.
SENHÄN TULISI OLLA ITSESTÄÄNKIN SELVÄÄ.
VIHREÄT JOTKA KAIKKI OVAT ATEISTEJA, ON HEILLÄ KAIKILLA ÄLYKKYYS VESIPUHVELIN TASOA. MAKAAVAT JA LÖYÄVÄT, HYÖKKÄÄVÄT JA HIRVITTÄVÄÄ TUHOA TEKEVÄT, SAAVAT VAIN AIKAAN.