Yhdysvallat aiheutti Ukrainan sodankin

Siitä tosiasiasta on nyt aivan turhaa kiistellä. Ja nyt on heidän aiheuttamansa tilanne kriisiytynyt Ukrainan perikatoon menossa, ja raha ja asehanat suunnattu toiseen aiheuttamaansa kriisipesäkkeeseen Israeliin. Mikä ihmeen napanuora on Eu:lla mielistellä tällaista maailmanhäirikköä kuin USA on.
9148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Usa on aina ollut mestari hämmentämään, mutta sotkut ja kulut on saanut hoitaa joku muu taho.

Äänestä

Toivottavasti USA ei hyökkää venäjän luokattomalla armeijalla enään muihin maihin valloitussotiin on venäjän sotavoimat niin paskat nykysellään .

Äänestä

No sitähän myökin oomma aatelleet, jotta se natsi-Putin on täydellinen USA:n puudeli, sätkynukke. Tuskin tuo kremlin niskatukka muutoin olisi natsi-armeijaansa Ukrainan siviileitä murhaamaan olisi lähettänyt, mutta kun USA käski ja silloinhan Putin-koira menee kun käsketään.

Äänestä

Tiltu se aina syyttelee muita omista mokistaan!Putleri mennyt sodan aloittamaan jossa turpiin tullut pahasti ja tulee edelleen,eikä perääntymistietä ole.
Narsistinen psykoottinen ihmismieli aina toimii näin,, syyttelee muita omista virheistä.

Äänestä

Ja taas virtaa venäjältä paskaa muuallekin kuin Suomenlahteen ...

Äänestä

Saa nähdä, häipyvätkö jenkit Euroopasta kuten aikanaan Vietnamista ja Afganistanista. Merkit ovat samat: operaatio pitkittyy tuloksettomuutensa vuoksi.

Äänestä

Venäjä näyttää nyt kaapin paikan Jenkkipojille ja Eu hännystelijöille. Eiköhän se sota-uho nyt rapakon takana laannu, kun näkevät että nyt ei olekaan inkkarit jousipyssyineen vastassa.

Äänestä

Molo, heitä joku kommentti? Vaikka se miljoonaan kertaan kuulemamme, että sota loppuu heti , kun Venäjä vetäytyy rajojensa taakse.🤣🤣🤣🤣

Äänestä

USA hyökkäilee venäjän armeijalla valloitussotiin milloin mihinkin onkohan venäjän "armeijalla" linnanvenkuloilla jo englanti komentokielenä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siitä tosiasiasta on nyt aivan turhaa kiistellä. Ja nyt on heidän aiheuttamansa tilanne kriisiytynyt Ukrainan perikatoon menossa, ja raha ja asehanat suunnattu toiseen aiheuttamaansa kriisipesäkkeeseen Israeliin. Mikä ihmeen napanuora on Eu:lla mielistellä tällaista maailmanhäirikköä kuin USA on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu