Jos huippunopeus alkaa olla lähellä 250-300kmh tunnissa niin kyllä alkaa olla jo liikaa...jokin erikoisvakuutus näille pitäisi olla.?
Sähköautot liian tehokkaita...
Anonyymi-ap
9231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mielestäni mikään auto ei ole liian tehokas, mutta käyttö jää tehoilla aika vähälle liikenteessä alkuinnostuksen jälkeen. Ymmärrän toki jos ei ole kokenut miltä 1000hv tuntuu niin se voi hetken olla jännää.. Kokeilin myös Plaid teslaa jossa yli 1000hv. Hyvä että on tehoa. Toisaalta tehokkaita autoja paljon ajaneena ja sähköautojakin ollut olen silti nyt lopulta päätynyt vajaa 200hv dieseliin. En jaksa enää ajella kiihdyttäen vaan ajelen mukavasti vakkarilla. Isoilla tuloilla ei ole varaa myöskään menettää korttia.
...no onhan siinä takkalämmitys.?..jos palelee sormia..
Avaaja tarkoittaa ilmeisesti Persujen kateusveroa?
Monien sähköautojen suurin nopeus on 160 km/h. Pitäisikö vakuutusmaksuja laskea, kun moni pieni bensa-autokin kulkee kovempaa.
Tosin sähköauto kiihtyy tuohon nopeuteen hetkessä, ja pieni kirppu ajan myötä.
Sillä pienellä kirpulla jättää tehokkaankin sähköauton tien päällä.
Pönttö..liian paljon sanoja...siis niille jotka kulkee yli 200 kmh tunnissa...tuollaisella vauhdilla menee monta pylvästä poikki kun pojanpässit kaahaa iskän autolla..?
Missä ajat 160 km/h?
Rajoittimet...kyllä 120 riittää huippunopeus...
Ei riitä.