Pystytkö myöntämään että olet koukussa kannabikseen?

Parempi myöntää riippuvuus kuin kieltää.
7143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikki käyttäjät ovat tuhon omia. Yksi käyttökerta usein riittää. Loppuelämä on helvettiä.
Ei todella kannata. Hyi hemmetti!

Äänestä
  • Yleisin laiton päihde josta on laittomanakin pienimmät haitat kaikista päihteistä ja huumeista. Sitä on sallittu ja laillistettu pitkin maailmaa. Yhtään oikeaa syytä sen laittomuudelle ei ole. Vain kaksinaismoraalilla voidaan kieltää kannabiksen myynti ja käyttö kun samaan aikaan alkoholi on laillista.

    Äänestä

Mistä tuota edes saa? Joskus junnuna maistelin tupakansavua. Ei tullut meikääisen juttua.

Äänestä

Oletko itse koukussa kofeiiniin,alkoholiin,lääkkeisiin jne muihin laillisiin ja laittomiin huumeisiin ? Jutut vähän kuullostaa siltä :D

Äänestä
  • Juon kahvia toisinaan, en päivittäin. Välillä on montakin viikkoa taukoa. Sokeria en käytä juurikaan, kuin joskus taittamaan hapokkuutta ruoassa.

    Äänestä

Saa kait sitä käyttää satunnaisesti ilman että on koukussa. Onhan alkoholinkin käytöstä suurin osa viihdekäyttöä ja se koukuttaa myös fyysisesti. Kannabiksesta ei tule edes krapulaa niin ei tarvitse krapula ryyppyjäkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Parempi myöntää riippuvuus kuin kieltää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu