Mikä tollasia naisia riivaa?

Poliisi epäilee 34-vuotiasta naista yli sadasta petoksesta – sai rikoshyötyä yli 16 000 euroa
Myyjä myi verkossa tuotteita, joita ei ole olemassa. Myyjä käytti myyntialustoilla eri nimiä, mutta tapauksissa toistui usein sama tilinumero, johon asianomistajat olivat maksaneet ostoksiaan..
4386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jaa jos oli vaan rahapula ja lapset nälkääsiä. Satoja voi olla syitä .

Äänestä
  • Tuolla sarjatehtailijalla tuskin on ollut aikaa lapsiaan, jos on äiti, edes ajatella. Sellasta vääntöä eri nimillä tehnyt eri myyntipalstoilla myymällä olemattomia tavaroitaan. Sympatiat uhrien puolella. Rahapula? harva tienaa pimeesti yli 16000€. Sehän on ylimääräsita tuloa.

    Äänestä

Taitaa istua vankilassa jo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Poliisi epäilee 34-vuotiasta naista yli sadasta petoksesta – sai rikoshyötyä yli 16 000 euroa
Myyjä myi verkossa tuotteita, joita ei ole olemassa. Myyjä käytti myyntialustoilla eri nimiä, mutta tapauksissa toistui usein sama tilinumero, johon asianomistajat olivat maksaneet ostoksiaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu