Lännellä on ollut joukkoja Ukrainassa

Tämä on paljastanut, nato käy siis sotaa Ukrainassa vaikka muuta väitetään
11174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

JA SE ON OIKEIN! Putinistiset sontarakit on lahdattava viimeiseen asti.

1Äänestä
  • Sen tekevät kuitenkin TOSIMIEHET jollainen SINÄ ET ole. Kerskailet toisten saavutuksilla ja teoilla kun itse istut turvassa. Aika säälittävää..

    Äänestä

Eihän missään vaiheessa ongelma ole ollut se, että lännen joukkoja on Ukrainassa. Ongelma on ollut se, ettei niitä ole ollut siellä tarpeeksi.

1Äänestä
  • Siitä kun menet sinne vai mikä estää? Moni suomalainen TOSIMIES on ryhtynyt sanoista tekoihin ja lähtenyt. Ei siihen ylipäällikön käskyä aseisiin tarvita. Ukrainaa ei auta se että öyhötät täällä palstoilla, vaan jos on osaamista ja rohkeutta niin sinne vain vastustamaan Ukrainaan.

    Äänestä

Ja pitää olla vielä enemmän ukŕainan apuna niin sitä nopeammin saadaan venäjän joukot antautumaan.

Äänestä
  • Joopajoo

    Äänestä

Viimeisesksi Saksan Scholz kertoi englantilaisia olevan auttamassa StormShadow ohjusten käytössä. Siksi Saksa ei anna omia Taurus-ohjuksia, koska silloin pitäisi myöskin lähettää saksalaisia joukkoja Ukrainaan. New York Times paljasti CIA:lla olevan 12 vakoilubunkkeria Itä-Ukrainassa jotka antavat Ukrainalle tiedustelutietoja mm. Venäjän joukkojen liikkeistä.

https://www.nytimes.com/2024/02/25/world/europe/cia-ukraine-intelligence-russia-war.html

Äänestä
  • Yksittäiset asiantuntijat eivät ole joukkoja.
    Ei myöskään tiedonhankkijat.
    Pikkuryssät levittävät asiantuntemattomia valeitaan itse niihin uskoen.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yksittäiset asiantuntijat eivät ole joukkoja.
    Ei myöskään tiedonhankkijat.
    Pikkuryssät levittävät asiantuntemattomia valeitaan itse niihin uskoen.

    Eihän kukaan ole puhunut yksittäisistä henkilöistä. Suomalainen keskustelukulttuuri on todella ala-arvoista, kun pitää alkaa heti nimittelemään.

    Äänestä

"Lännellä on ollut joukkoja Ukrainassa"

Onko ? Onko edes itsenäisen Ukrainan hallinnon kutsumana ?

Jotkut huhut kertoo että itsenäisessä Ukrainassa on kai venäläisiäkin joukkoja nähty ja ihan kutsumattomana ....jään odottamaan onko huhuissa perää

Äänestä

Sääli sinänsä, ettei Naton joukkoja ole Ukrainassa. Toki jokainen Natonkin jäsenvaltio voi omalla harkinnallaan joukkoja Ukrainaan lähettääkin, eihän sitä Naton peruskirja kiellä; taistelua ystävävaltioon hyökännyttä roistovaltiota vastaan.

Iso-Britannialla on eniten "joukkoja" Ukrainassa, peräti viitisenkymmentä miestä kouluttamassa ja erikoistehtävissä, joten Venäjän divisioonilla on nyt syytä syvään huoleen: tuleeko turpaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä on paljastanut, nato käy siis sotaa Ukrainassa vaikka muuta väitetään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu