Lesken suru

Anonyymi-ap

Nykyisin someen ja lehtiin pitää näköjään tunkea ihan kaikki. Ymmärrän kyllä tuskan, minkä läheisen kuolema aiheuttaa, olen siitä saanut osani itsekin. Sitä en ymmärrä, että sitä pitää lehtien sivuilla tyrkyttää toisille.

Mikkelin seudulla ilmestyvässä Länsi-Savossa työikäisenä leskeksi jäänyt rouva poseeraa kivoissa kuvissa ja tilittää elämäänsä minun mielestäni kuvottavalla tavalla. Anteeksi vaan surevalle, mutta tästä tarinasta jäi jälkimauksi ruumiinryöstö. En tarkoita, että pitäisi pukeutua mustaan säkkiin ja kuunnella virsiä kotona, mutta ei tällainen itsensä tyrkyttäminenkään kyllä maistu.

Ihmisiä kuolee ja elämä jatkuu. Sitä ei tarvitse muille tulla avaamaan yhtään enempää kuin on tarve läheisten ja viranomaisten kanssa toimiakseen.

Toipumisia- ilman itsensä tyrkyttämistä.

6

299

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No sinä nyt et onneksi määrää tälläisiä asioita , annetaan kunkin kertoa oma tarinansa ei se ole sinulta pois . Eikä kukaan pakota edes lukemaan , kääntää vaan sivua jos ei kiinnosta ,jotain toista taas voi kiinnostaa

      • Anonyymi

        Enpä minä halua ketään määräilläkään, jokainen mässäilköön millä haluaa. Kommentissani oli kysymys siitä, miksi tällaisella pitää tulla julkisuuteen tuon kyseisen lehtijutun tavalla. Mutta sitähän sinä et ymmärtänyt.
        Eikä se tosiaan ole minulta pois, ihmettelen vain nykymenoa. Nykyihmisillä tuntuu olevan suunnaton julkisuuden kaipuu, tanssitaan sitten vaikka haudalla että saadaan naama lehteen kivaan kuvaan.


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🍒 ­­­N­­y­m­­­f­­o­­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Minäkin hiukan ihmettelen ihmisten halua tulla julkisuuteen kaikella
      jopa surulla,
      joka sekin on henkilökohtainen asia ja pitäisi miettiä loukkaako
      se vainajaa.

    • Anonyymi

      Vainajan muistoakin pitäisi kunnioittaa. Ehkä tämä rouva meni surusta
      sekaisin ... ?

    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      🍒 K­u­­­u­­­m­a­­t­ ­t­­­y­­t­­ö­­t­­­ ­­­o­d­­o­­­t­­t­a­v­­­a­­­t­ ­­s­­­i­­­n­­­u­­­a­ -> https://us4.fun/kissgirl?18293539

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      155
      3491
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      84
      3006
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      74
      2486
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      44
      2379
    5. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      56
      2305
    6. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      17
      2281
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      116
      2254
    8. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      152
      2175
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1705
    10. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1676
    Aihe