TIEDOKSI VENÄJÄLLE

Jos hyökkäätte Suomeen, me evakuoimme kaikki Oltermannit Ruotsiin ja tarvittaessa Norjaan, josta ne voidaan kuljettaa Yhdysvaltoihin.

Että lällällää vaan sinne!
5162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nato-suomen Tiltut vie myös matoiset munansa Ruotsiin kun pelottaa.

Äänestä

Ei ne juustoista niin välitä.
Vessanpytyt, jääkaapit, pakastimet, autojen varaosat, laakerit........niistä on pulaa, mutta niitä on NATO -maasta mahdoton mahdotonta saada.

Äänestä
  • Niitähän saa netistä, kun tilaa.
    …ai niin, ei saa venäläiset,

    Äänestä

Ehdotan, että Suomi lahjoittaa Oltermannit Ukrainaan. Myrkytetyt juustopalat ripotellaan drooneilla venäläisten asemiin.
Ja naps, ovat kuin hiiri loukussa.

Äänestä

Nato Tiltu vie homeisia oltermanneja Yhdysvaltoihin?

Taitaa maine mennä hyvänä juustontoimittajana?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos hyökkäätte Suomeen, me evakuoimme kaikki Oltermannit Ruotsiin ja tarvittaessa Norjaan, josta ne voidaan kuljettaa Yhdysvaltoihin.

Että lällällää vaan sinne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu