Korona-ym rokotteista kieltäytyvät, eivät ole "rokotevastaisia" tiedoksi

Anonyymi-ap

Tietämätön äärioikeiston pörssirikollistrolli, vääristelemässä syitä, miksi ihmiset kieltäytyvät korona-ym rokotteista. Syynä on useimmiten hengenvaara, esim. vakavien autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksien takia, eikä mikään "rokotevastaisuus", joka lienee tekaistu, äärioikeistoöyhöttämisen verukkeeksi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

Joko "suomensisu"-KorruptioRydman, saataisiin vastuuseen, perustuslaki-valiokunnassa, sote-pörssirikollismonopolien osakkeidenomistajien, käyttämisestä "asiantuntijoina", perustuslakivaliokunnan sote-lausuntoon. Jo olisi aikakin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18296800/sveitsi-aanesti-elakeian-nostoa-vastaan-2-500ekk-minimielakkeiden-puolesta

21

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen ottanut kaikki muut rokotteet, mutta keskeneräistä korona "ruisketta" en.
      Enkä ole sairastellut.

      • Kiitos että todistit jo ensimmäisessä viestissä avausviestin vääräksi :D

        Eli kyse siis todella on teistä rokotekammoisista eikä mistään henkilökohtaisista terveysongelmista.


      • Anonyymi
        Oudoksuva kirjoitti:

        Kiitos että todistit jo ensimmäisessä viestissä avausviestin vääräksi :D

        Eli kyse siis todella on teistä rokotekammoisista eikä mistään henkilökohtaisista terveysongelmista.

        Käsitit väärin, kuten yleensä.


      • Anonyymi

        Mikä siinä on mielestäsi keskeneräistä??


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sehän se ongelma on alusta alkaen ollutkin, että lähes kaikki koronarokotteesta kieltäytyneet on leimattu rokotevastaisiksi salaliittoteoreetikoiksi, vaikka olisivat ottaneet moniakin rokotteita elämänsä varrella ja kieltäytyneet vain tästä yhdestä rokotteesta tai jättäneet rokotteen ottamatta lääketieteellisistä syistä. Samanlainen leima kuitenkin isketty kaikkiin.

    • Anonyymi

      Se että valtion vallankäyttäjät, ovat hyväksyneet, vakavasti sairaisiin kohdistetut vihaväkivaltapuheet, syyttämiset "rokotevastaisiksi", ym kertoo jotain todella vakavaa, eduskunnan ja ministeriöitten tilasta Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18298471/yksipuoluejarjestelma-eduskunnassa-joiden-trolli-toistelee-quotpersuquot-hokujaan

      Veroparatiisi-sote- ja sota pörssirikollisuus, ovat pyhiä lehmiä, joita ei saa kritisoida, saati tutkivaa journalismia, sellaistahan ei EK-medioissa ole vaan ennemminkin mainittujen mainontaa.

    • Anonyymi

      Kieltäytyminen ja vastaisuushan on ihan eri asia.
      Kukin voi kieltäytyä mistä vaan, omista syistään, eikä sen pitäisi kuulua kenellekään.
      Vastaisia ovat sitten se ryhmä, jotka huutelevat kovaan ääneen, että kukaan muu ei saisi tehdä mitään, mitä he eivät itse tee.
      Eiköhän noi rokoteasiatkin ole jokaisen itsensä päätettävissä.
      Tosin se kelju tilanne oli silloin yhdessä vaiheessa, että hoitajien ym. olisi ollut pakko ne ottaa töiden takia. Olisi sekin voinut olla vapaaehtoinen, mutta päättäjät niin päättivät.

    • Anonyymi

      Mitä väliä? Tarpeeksi moni otti ja virus heikentyi! Tiedän myös sairauksia, joiden kantajille ei suositeltu rokotetta. Piti vaan pitää etäisyyttä, käyttää maskia ja desinfioida käsiään!

    • Anonyymi

      On sillä aikamoinen merkitys, kun ensin köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamalla, pahoinpidellään eläkeläisväestöä, ennenaikaisesti veroparatiisi-sote-kidutuslaitoksiin, joissa keskimääräinen elossa-pysymis-aika on kaksi vuotta ja sen jälkeen heihin kyselemättä isketään, sellainen koronarokote, joka on mm. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksissa hengenvaarallinen, kyllä siinä tappamisen kriteerit täyttyvät, että heilahtaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18227702/40n-ennenaikaiset-kuolemat-suomessa-eivat-johdu-vaestorakenteesta

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa

      Tekemässä kansanmurhaa Suomessa. Kansantappaminen on kansantappamista ja sitä tulee käsitellä, kansainvälisessä korkeimmassa oikeudessa, ennenaikaisia kuolemia, köyhyyteen pakottamalla ja rokottamalla tiedottomia vanhuksia, vammaisia ja kroonikkosairaita, joille kaikki korona- ym rokotteet, ovat hengenvaarallisia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

      Herjaamisesta rikossyytteissä oleva PetosKokPers-KorruptioRydman, käytti perustuslaki-valiokunnan lausunnoissa "asiantuntijoina", veroparatiisi-sote-pörssirikollismonopolien osakkeidenomistajia, eli henkilöitä joiden olisi pitänyt JÄÄVÄTÄ itsensä, tai eduskunnan olisi pitänyt kieltäytyä, heistä lausuntojenantajina.

    • Anonyymi

      Emmekä äänestäneet PetosKokPersuja, emmekä niitä koskaan äänestäisi.

    • Anonyymi

      "Salaliittoteoreetikko" on poliittisten ääriryhmien keksimä termi, jolla yritetään leimata vastapuolta kun ei keksitä mitään järkevää vastausta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      "Syynä on useimmiten hengenvaara"

      - Jahas, AP sekatyömies-Hessu on aloittanut viikonlopun vieton jakelemalla lääketieteellisiä lausuntoja keskenjääneen amiksen putkipuolen kompetenssilla näemmä.

      Heh ja huoh....

      Mees nurkkaan häpeemään.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      En ole koskaan kieltäytynyt koronarokotteesta.......tosin en myöskään ole ottanut ensimmäistäkään rokotetta.

    • Anonyymi

      Eihän tämä koronarokote ole mikään pakollinen rokote. Miksi siitä petää meuhkata, jos joku ei rokotetta halua ottaa? Itseppähän päättää asiasta!
      Entä kauanko rokotteen teho on voimassa, onko edelleen vaan puoli vuotta, ja senjälkeen sairastumisriski on taas voimissaan? Tiedotetaan milloin mitäkin, myönnetään tänään, kielletään huomenna!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4565
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2974
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2453
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1757
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1429
    6. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1381
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1232
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      949
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      928
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      884
    Aihe