EK-medioitten "liha-allergia ja kuppa"-hysteriat, lääkemonopolien levittämiä VALEUUTISIA

Anonyymi-ap

Selkokielellä: lihakarja jolle on syötetty härkäpapua ja sinimailasta, liha aiheuttaa terveen torjuntareaktion, jos olet autoimmuunisairas, tai geeneissäsi on alttius autoimmuunisairauksille.

Autoimmuunisairauksia ovat mm. Favismi, Dermatomyosiitti, SLE ja Covid-19.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16314748/harkapapu-laukaisee-autoimmuunisairauksia-kuten-sle-dermatomyosiitti-ym#comment-118481988

Puutiaiset puolestaan levittävät kyllä vakavia sairauksia, jopa tappavia, ja niiden levittämät sairaudet ovat autoimmuunisairauksia, toimivat samalla periaatteella, kuin härkäpavun ja sinimailasen laukaisemat, vakavat autoimmuunisairaudet, joten joko näet tässä yhteyden ?

Aikanaan Tays:n kokenut reumalääkäri, tiesi varoittaa autoimmuunipotilasta, että autoimmuunisairaus saattaa näkyä verikokeissa, positiivisena kuppatestituloksena, vaikkei siis olisi mitään mahdollisuuksia, ollut sairastua kuppaan eli syfilikseen, esim. vaikka tynnyrissä kaksikymmentä vuotta asuneena.

29

1390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronarokotteet- ja lääkkeet, ja tietenkin myös tekaistun kuppaepidemian, ovat suuri rahavirta verokeitaisiin, siksikin ja koronrokotteiden uskottavuuden takia, lääkemonopolit eivät kerro totuutta ja ek-mediat toistavat niiden valheita, ihmisten terveyksien ja elämien kustannuksella.

      Miettikää mitä vaikkapa nuoren parin elämään aiheuttaa, diagnoosi kupasta, jota ei oikeasti ole, vaan joka johtuu koronarokotteen- tai sairastetun taudin, näkymisestä verikokeessa kuppapositiivisena.

      • Anonyymi

        Jep jep
        https://x.com/libsoftiktok/status/1805245880955453835


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Covid-19 olisi muka autoimmuunisairaus?
      Taikauskoista tuubaa koko kirjoitus!

      • Anonyymi

        Etkö muka tiedä, että Covid-10 on autoimmuunisairaus, älä teeskentele.


      • Anonyymi

        Ihmiskeho taistelee nyt itseään vastaan. Tämä on nykyaikaa. Tieteellistä huippua.


    • Anonyymi

      Ilmastonmuutos tuo myös uusia pieneliöitä ja uusia tauteja, jotka leviävät laajemmalle alueelle.

      Testauksetkin ovat kehittyneet, aiemmin testeissä tuli myös sivutuotteena ristireaktioita väärien aiheuttajien kanssa useiammin.

      En oikein luota alittjan asiantuntemukseen.
      nimim. papujen ystävä

      • Anonyymi

        Syö ihmeessä papuja papujen ystävä, jos koet ne turvalliseksi, eikä geeneissäsi ole alttiutta vakaviin autoimmuunisairauksiin, joita mm. härkäpapu ja alfa alfa l. sinimailainen laukaisevat.

        Meille joille nuo pavut ja mailaset ovat myrkkyä, on oikeus saada tietoa ja varoitukset ruokapaketteihin, lihakarjasta jolle on syötetty, kyseisiä rehuina.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17907665/epaluottamuslause-ei-riita--laittomuudet-perusoikeuksia-vastaan-tutkittava-

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa

        Itse joutuu tietoa keräämään jokainen, kun veroparatiisi-sote on enää pelkkä rahastus ja virallistettua väkivaltaa ihmisiä kohtaan.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Laitetaan tähän vielä muistutukseksi, veroparatiisi-soten toiminnasta aiemmin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666499/sikainfluenssa-rokote-lisasi-narkolepsiaan-sairastuvuutta-sikainfluenssan-sairastaneilla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17865999/superin-ja-tehyn-kieltaydyttava-veroparatiisi-sote-ihmiskaupasta

      Jos ei ihmisten kokemuksella kerättyyn tietoon ja ahkeraan pitkään jatkuneeseen, tiedon hakemiseen internetistä, voi luottaa, niin mihin, ei ainakaan veroparatiisi-sote-pörssirikollismonopolien osakkaisiin, korruptiopoliitikko-pörssirikollisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17859449/ilmastouhkia-voi-torjua-vain-sosiaalisesti-oikeudenmukaisella-tavalla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      Menee todella härskiksi, että EK-Yle:ssä ym ek-medioissa, toimitukset ajavat vain veroparatiisi-sote-pörssirikollismonopolien ahneiden etuja, ihmisille valehtelemalla, sillä sitähän nuo valeuutiset ovat, täysin tekaistuja, rahastusta silmällä pitäen.

      Mitään "lääkäripulaa" ei todellakaan ole, vaan tekemällä tekaistu VALHE.

      2000€/kk MINIMIELÄKKEET: NORJA, TANSKA, SAKSA, RUOTSI, ISLANTI - eikä mitään lääkäripulaa, ei ruuhkia, ei jonoja, ei hoitapaikkapulaa. Suomi hyysää kaiken maailman veroparatiisi-sote-pörssirikollisia maassa, ihmisten, eli kansalaistemme terveyksien ja henkien kustannuksella.

      https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html - They Flee to Finland.

      Norjasta kotimaansa KOVEMPAA verotusta ja aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuta, paenneita superrikkaita verovälttelijöitä, hyysätään Suomessa veroparatiisi-sotessa kansanmurhaajina, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN toimesta. Tämä on totta, valitkaa itse haluatteko kansanmurhan jatkuvan, vain oikeuksia kansalaisille.

    • Anonyymi

      Mihin ihmiset voivat enää luottaa, kun eivät enää ek-medioihin, varsinkaan ns. viralliseen ek-yleen. Pelkkää AutokratiaUsan pörssirikollismonopolien Disinformaatiota ja hälläväliä-mentaliteetin, levittämistä nettomaksaja-kansan keskuuteen.

      https://www.ts.fi/uutiset/4879034

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

      https://www.aamulehti.fi/tekstarit/art-2000009729475.html

      Vakavista, isoista yhteiskunnallisista ongelmista, ei tiedoteta mitään.

    • Anonyymi

      Autoimmuunisairauksiksi sanotaan sairauksia, joissa elimistön puolustusjärjestelmä, on kääntynyt itseä vastaan. Näin on juurikin koronataudissa, eli Covid-19:ssa. Se on parantumaton sairaus, joka on elinikäisesti elimistössä, ei se sieltä millään lääkityksillä lähde, oireita voidaan "hoitaa", muttei parantaa. Myös koronarokote tartutti ihmisiin tuon sairauden.

      • Anonyymi

        Valitettavaa, mutta totta, ikävä kyllä. Koronatauti on helvetillinen kirous. Tekemällä tehty sairaus asiantuntijoiden toimesta.


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17972011/lentomatkailu--on-idiotismia-kansallispuistojen-yksityistaminen-rikos#comment-122521157

      Suomen ihmiset, älkää luovuttako yhteisiä omaisuuksiamme, luonnon- kansallispuistoja, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-vakuutus-osakekuoririkollisille, niiden "virkistys-ym luonto"-pörssirikollisuus-bisneksiin, vaan puolustakaa luonnon- kansallispuistoja yhteisinä, jokaisen Suomen kansalaisen omaisuutena, joita kukaan ei saa omia, ja joissa kukaan ei saa määräillä ja käskyttää ketään, sitä on aito luonnonsuojelu, kotimaan arvostaminen.

      • Anonyymi

        Sirkkajauhetta on jo lisätty moniin elintarvikkeisiin, lukekaa tarkkaan ainesluettelo.


    • Anonyymi

      Lihatuotteisiin vaadittava varoitustekstit, joissa kerrotaan, onko kyseiselle tuotantoeläimelle, syötetty härkäpapua ja/tai sinimailasta, eli alfa alfaa rehuna. Myös mainittujen myrkkykasvien pakkauksiin varoitusteksit, kuten on tupakka-askeissa, yhtä terveydelle vaarallisista, jopa hengenvaarallisista kasveista on kyse.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16314748/harkapapu-laukaisee-autoimmuunisairauksia-kuten-sle-dermatomyosiitti-ym#comment-123219412

      Siihen on syy, miksi nuo kasvit ovat olleet, jopa tuhansia vuosia enimmäkseen ns. pannassa.

    • Anonyymi

      koodaminen on kivaa kun sitä ei tee kokopäivä työnä, mutta ohjemistokehittäjän työt on alinta paskaa mitä voi olla

    • Anonyymi

      EKmediat Suomessa, toistelevat kaikki DeepFake-uutiset, joita maailmalla, koronarokote-pörssirikollismonopolien toimesta levitetään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066831/ei-ole-quotselittamatonta-hiustenlahtoaquot-on-autoimmuunisairaudet-kuten-covid-19

    • Anonyymi

      Muistutetaan vielä, että mm. härkäpapu ja sinimailanen eli ne alfa alfan idut, voivat aiheuttaa autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksien puhkeamisen heillä, joilla on geeneissä alttius mainituille sairauksille, kuten monilla suomalaisilla on.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18104990/miten-luontainen-immuniteetti-syntyy#comment-124262727

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17966731/ek-medioitten-quotliha-allergia-ja-kuppaquot-hysteriat-laakemonopolien-levittamia-valeuutisia

      Autoimmuuni-reumasairaudet saattava näkyä, verikokeissa positiivisena kuppatuloksena, vaikkei olisi kuppaa, eli syfilistä. Myös koronarokote/sairaus, voi näkyä siten.

    • Anonyymi

      Näyttävät tulevan säännöllisin väliajoin, ainakin EK-Ylen uutisiin, nuo virheellisen kuppadiagnoosin saaneiden, Covid-19 ja muiden autoimmuunisairaiden, verikokeissa tulevat väärät kuppapositiiviset tulokset.

      Tämän on Tays:in lääkäri minulle kertonut, ettei pidä säikähtää, jos verikoe näyttä tuon kuppatuloksen, vaikkei sitä ole, kun kyse on, että se näyttää autoimmuunisairaudet, kuten Covid-19:n ja muut yhteyksissä, virheellisesti siten.

      Voihan se kuppakin olla epidemiana, mutten ihan usko Covid-19:n ja muiden autoimmuunisairauksien aikakautena, että pelkästään siitä olisi kyse, todennäköisin syy Covid-19.

    • Anonyymi

      Jos epäilet aidosti kuppaa, mene lääkäriin, jos epäilet virheellistä kuppatulosta, jonkin muun autoimmuunisairauden, tai Covid-19 takia, koeta päästä reumalääkärille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Toki jo aidosti epäilee sukupuolitauteja, pitää mennä lääkäriin, tai sukupuolitautien klinikoille, mutta kyllä medioitten vastuulla on selvittää ja tuoda esille myös, mahdollinen virhetestitulos, jonka Covid-19 ja muut autoimmuunisairaudet voivat antaa.

    • Anonyymi

      Oudosti toistuvat joka syksy nuo autoimmuunisairauksien testitulosten väittämiset kupaksi.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      109
      4256
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      78
      3476
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      80
      3302
    4. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      24
      3219
    5. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3182
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      72
      2906
    7. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2780
    8. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      62
      2744
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2549
    10. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2394
    Aihe